stat
Impreza już się odbyła

Akademia Dobrych Relacji

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na kontynuację spotkań Akademii dobrych relacji. Wykłady sprzyjające poznawaniu samego siebie, poprowadzi doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska.Ludzie pragną szczęśliwego życia i akceptacji. Pragną sensu i zadowolenia ze swoich działań. To się nie zmieniło. Zmienił się natomiast świat, który nas otacza. Pośpiech, natłok bodźców, technologizacja życia wpłynęły potężnie na środowiska rodzinne, które nie zawsze są w stanie wyposażyć w kluczowe umiejętności. Dlatego tak istotna jest rzetelna edukacja psychologiczna. Akademia dobrych relacji już kolejny semestr będzie starała się wypełniać to ważne zadanie.

Podczas jesiennych spotkań słuchacze Akademii będą poznawać zagadnienia pomocne w osiągnięciu satysfakcjonującego życia. Dwa pierwsze wykłady stanowią niejako poszerzenie wiedzy na temat stosowania asertywności w życiu codziennym. Wszystkie cztery natomiast tworzą podstawę i pomoc w głębszym poznaniu siebie. Myślą przewodnią jesiennego cyklu jest stwierdzenie, że tylko ten kto zna samego siebie, może prawdziwie poznać i przyjąć drugiego człowieka. Bez tego zaś nie powstanie żadna dobra relacja.

Wykłady nie wymagają od uczestników wiedzy psychologicznej. Treści są przystępne i uniwersalne, będą więc użyteczne dla każdej grupy wiekowej osób dorosłych oraz młodzieży starszej. Przedstawiane zagadnienia są ilustrowane przez praktyczne przykłady "z życia wzięte", a drobna domieszka humoru ułatwi przyjmowanie nowej wiedzy.

Każdy pojedynczy wykład można traktować jako odrębne wydarzenie. Niewątpliwie jednak więcej korzyści przyniesie uczestnictwo w całym cyklu. Podczas 4 miesięcy odbędą się 4 spotkania po 80 minut. Zapraszamy!

Zajęcia prowadzi doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska, prelegent autorskiego cyklu Akademia dobrych relacji specjalizujący się w problemie niechcianej samotności.

Terminy wykładów:
wtorki, godz. 18.00

18 września - Granice - ochrona czy przeszkoda?
Osoba i jej granice.
Mury, dziurawe płoty, ziemia niczyja.
Prawidłowy system granic.
Granice, a toksyczni ludzie.

16 października - Fałszywe przekonania - ciche szkodniki naszego życia
Skąd się biorą i czym są przekonania?
Przekonania racjonalne i nieracjonalne.
Identyfikacja fałszywych przekonań.
Sposoby na unieszkodliwienie szkodnika.

13 listopada - Uczucia - napęd życiowy i klucz do poznania siebie
Czy uczucia mogą być złe lub dobre?
A gdyby tak nic nie czuć...
Dialog uczuć z intelektem.
Kobieta i mężczyzna w świecie uczuć.

11 grudnia - Temperament. Charakter. Osobowość
Co muszę przyjąć, a co mogę zmienić?
Obszary wpływu, czyli szukanie pod latarnią.
Lęk przed zmianą.
Mój "martwy punkt".
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni