stat
Wydarzenie już się odbyło

Akademia Dobrych Relacji: Wolno mi być sobą

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do Dworku Sierakowskich na kontynuację projektu Dom Sąsiedzki. W ramach tego zadania zapraszamy na nowy cykl spotkań dotyczący psychologii relacji. Wykłady z elementami warsztatowymi na temat komunikacji, tak niezbędnej w utrzymaniu dobrych stosunków międzyludzkich, poprowadzi doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska.Będziemy także kontynuować prelekcje prawne, dotyczące aspektów dziedziczenia oraz prawa w rodzinie, prowadzone przez wieloletniego wykładowcę Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Poniżej prezentujemy szczegółowy opis i harmonogram wykładów. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką i terminami.

Akademia Dobrych Relacji - cykl wykładów z elementami warsztatowymi nt. psychologii relacji.

Prowadzący: doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska, prelegent autorskiego cyklu Akademia dobrych relacji specjalizujący się w problemie niechcianej samotności.

Deficyty w obszarze umiejętności komunikacyjnych bardzo negatywnie odbijają się na stosunkach międzyludzkich. Dlatego tak istotna jest łatwo dostępna edukacja psychologiczna i umiejętna popularyzacja wiedzy w tym zakresie.

Każdy pojedynczy wykład można traktować jako niezależne wydarzenie. Jednak kompendium wiedzy na temat komunikacji w relacjach da uczestnictwo we wszystkich spotkaniach cyklu.

Wykłady są przygotowane w przystępny sposób, nie wymagający od uczestników wiedzy psychologicznej. Treści są uniwersalne, będą więc użyteczne dla każdej grupy wiekowej osób dorosłych oraz młodzieży starszej. Ich zawartość ma też walory praktyczne, w przypadku pozytywnego nastawienia uczestników do aktywności własnej, prelegent przeprowadzi kilka ćwiczeń, podczas których obecni będą mogli zastosować swoją świeżo nabytą wiedzę.

Cykl pierwszy 3-spotkaniowy: Moc dobrej i złej komunikacji

30 stycznia (wtorek), godz.18.30 - Źródła nieporozumień w komunikacji
20 luty (wtorek), godz. 18.30 - Dobry słuchacz pilnie poszukiwany
20 marca (wtorek), godz. 18.30 - Po co ludzie mówią?

Cykl drugi 2-spotkaniowy: Asertywność, właściwie co to takiego?

17 kwietnia (wtorek), godz. 18.30 - Wolno mi być sobą!
22 maja (wtorek), godz. 18.30 - Co przeszkadza w byciu sobą?
bilety 250 zł
ulgowy 200 zł
przedsprzedaż 220 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)