• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Agata Karczewska

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. 29 marca ukazał się jej debiutancki album "I'm Not Good at Having Fun". Na debiutancki album Agaty Karczewskiej składa się jedenaście osobistych utworów utrzymanych w gitarowej stylistyce indie folku i alternatywnego country. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii.

paź 14

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 30

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 20 zł
Kup bilet
Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, znanym m.in. z produkcji albumów Krzysztofa Zalewskiego, Pogodno, Nosowskiej i Hey, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa. Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym. Album promuje singiel Fool, który brzmieniowo utrzymany jest w kowbojskiej stylistyce klasycznego country i w ironicznym tonie opowiada o różnego rodzaju życiowych rozczarowaniach. Szersza publiczność poznała Agatę Karczewską za sprawą telewizyjnego Idola. W 2017 r. ukazała się jej debiutancka EP-ka z autorskim materiałem, zatytułowana You're Not So Special.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Od momentu jej wydania Agata zagrała w kilkudziesięciu polskich klubach, na swoim koncie ma również występy w Portugalii, Niemczech, Słowenii, Francji i Czechach. Karczewska pojawiła się też na kilku znaczących festiwalach: Spring Break w Poznaniu, Halfway Festiwal w Białymstoku, Songwriter ŁódźFestiwal, Pol'and'Rock Festival, Jarocin Festiwal oraz Live at Heart w Szwecji. W tym roku Agata została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues.

Opinie

 • blues / soul , pop
  paź 2
  niedziela, g. 19:00
  Gdynia, Konsulat Kultury
  No Limits
 • blues / soul
  paź 6
  czwartek, g. 19:30
  Gdynia, Blues Club
  Lucky Troubles