Impreza już się odbyła
PATRONAT

African beats vol. 1 (3 opinie)

Z początkiem marca gdański klub Parlament zamieni się w polską stolicę muzyki afrykańskiej. African Beats to nowy cykl koncertów, który przyciągnie nad polskie morze podmuch gorących rytmów rodem z Czarnego Lądu. Na gości czekać będą liczne atrakcje: koncerty, pokazy taneczne, a także wystawcy oraz tradycyjne wino i kuchnia afrykańska.

Podczas pierwszej edycji wydarzenia zagrają Warsaw Afrobeats Orchestra, będąca pierwszym afrobeatowym zespołem w Europie Wschodniej oraz Mamadou & Sama Yoon, czyli warszawski projekt grający transową muzykę z pogranicza afrobeatu, ethno folku i reggae. Każdy z nich to prawdziwa orkiestra, w skład której wchodzi dziesięciu znakomitych muzyków. Plemiennego klimatu dopełni trójmiejski kolektyw taneczno-muzyczny Cocodjembe & Nandaloo, który wykona taneczne show przy akompaniamencie bębnów. O dobrą zabawę po koncertach zadba Mamadou Diouf - pochodzący z Senegalu wokalista, DJ i działacz społeczny, który zapewni nam dobrą zabawę do białego rana przy najlepszych dźwiękach afrobeatu. Podczas wydarzenia będzie również możliwość skosztowania prawdziwie afrykańskiej kuchni, którą zapewni partner wydarzenia, restauracja Dodo Roti oraz afrykańskiego wina, serwowanego przez markę Kaap Vino. Nie zabraknie także wystawców, którzy proponować będą orientalne rękodzieło. Podczas tego wydarzenia poczujecie wszystkie smaki Afryki, zapraszamy na prawdziwą ucztę!

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Program:
19:00 Otwarcie drzwi - before party
20:30 Mamadou & Sama Yoon
22:00 Cocodjembe & Nandaloo
22:15 Warsaw Afrobeat Orchestra
23:45 After Party - DJ Mamadou Diouf


Partnerami koncertu są: Lokaah, Restauracja Dodo Roti, Kaap Vino, Hotel Dal oraz Tmss.

Wystawcy: Yimfir, Baba Yaga's Masks, Digerigoo Pracownia Owczar Art, Sunra, Dodoroti, Agata Markos - ceramika / rzeźba

ZESPOŁY:
Warsaw Afrobeat Orchestra
to pierwszy afrobeatowy zespół w Europie Wschodniej. Premierowy album wydali w kalifornijskiej wytwórni Ubiquity Records, kolejny w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jedenaście osób na scenie, trzy wokalistki, sekcja dęta, mieszanka funku, afrobeatu, world music, etno i jazzu to elementy charakterystyczne dla Warsaw Afrobeat Orchestra. Nagrania WAO słychać w audycjach radiowych na całym świecie, w BBC zauważył ich Gilles Peterson. Na Innych Brzmieniach supportowali Tony Allena.

Mamadou & SamaYoon to niezwykle wciągające, rytmy z pogranicza afrobeatu i reggae, które hipnotyzują i porywają do tańca. Zespół powstał z inicjatywy Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mającego na koncie kilka płyt z takimi artystami jak Włodzimierz Kiniorski czy Voo Voo, oraz saksofonisty Grzegorza Rytki (DAAB, Szwagierkolaska) którzy zaprosili do współpracy muzyków grających na co dzień w znanych, polskich zespołach, takich jak T.Love, Daab, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra. W wyniku spotkania tak wielu, różnorodnych osobowości muzycznych, narodził się multikulturowy, profesjonalny i kompletny artystycznie projekt, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną. Dzięki temu koncerty stają się ciekawą podróżą poprzez kulturę i zwyczaje afrykańskie, a w połączeniu z tanecznym charakterem utworów, stają się doskonałą strawą zarówno dla ciała jak i duszy. Teksty piosenek są głównie w języku wolof (ojczystym języku wokalisty Mamadou Dioufa). Opowiadają o tęsknocie za krajem, miłości, o tradycji, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy. W kwietniu 2016 roku zespół wydał swoją płytę Umbada w wytwórni For Tune która znalazła się na prestiżowej liście WORLD MUSIC CHARTS EUROPE wśród najlepszych albumów 2016r. w Europie

Cocodjembe & Nandaloo - kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W trakcie występów, tancerze łączą taniec Afro z wygrywaniem rytmów na bębnach basowych typu dundun. Takie niesamowicie energetyczne połączenie, przeplatane jest śpiewem, dźwiękami balafonu i tradycyjnymi aranżacjami muzycznymi na bębnach djembe i dundun, wykonywanymi przez doświadczonych muzyków z zespołu Cocodjembe.

Za wydarzenie odpowiada sopocka Agencja Artystyczna Perspektywy. www.agencjaperspektywy.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 zł
 • Przedsprzedaż
  40 zł
Przedsprzedaż 40 PLN, w dniu imprezy 45 PLN

Bilety dostępne online oraz w salonach Empik, Saturn i Mediamarkt w całym kraju.

Dla posiadaczy Karty do Kultury zniżka 15 % dostępna na portalu Interticket.pl. Bilet ze zniżką oraz Kartę należy okazać przy wejściu do klubu.

Opinie (3)

 • WoW!!

  zapowiada się rewelacyjnie :))

  • 1 0

 • Ale zespoły! Szykuje się świetna impreza! Poza Globalticą raczej nie ma szans na posłuchanie u nas takiej muzyki.

  • 1 0

 • O nie!!! Mamadou & Sama Yoon na początek... :((((

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.