stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Adam Suska - koncert skrzypcowy

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Oliwskiego Ratusza Kultury na koncert młodego
i utalentowanego skrzypka Adama Suski.W programie:
W. A. Mozart 5 Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
J. Sibelius Koncert skrzypcowy d-moll op. 47

Adam Suska - urodził się 8 maja 2000 roku. Naukę gry na instrumencie, w klasie skrzypiec, rozpoczął w Niepublicznej Innowacyjnej Szkole Muzycznej I stopnia Instytut Suzuki w Gdańsku. W 2012 roku ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia z oceną celującą.

Do roku 2017 uczył się w Niepublicznej Innowacyjnej Szkole Muzycznej II stopnia Instytut Suzuki w Gdańsku, którą ukończył w klasie skrzypiec u pani Anny Podhajskiej. W bieżącym roku kształci się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Z. Brzewskiego w Warszawie. Nauczycielem Adama jest pani prof. dr hab. Magdalena Szczepanowska. Adam zdobywał wiele nagród i wyróżnień jako uczestnik konkursów krajowych i międzynarodowych. Brał udział w kursach mistrzowskich w kraju tj. w: Łańcucie, Kołobrzegu, Gdańsku, Krakowie jak i poza jego granicami: Słowacji, Niemczech, Belgii, Danii czy Islandii.

Był dwukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Gdańska. Otrzymał stypendia: Marszałka Województwa Pomorskiego oraz w 2017 roku  wsparcie Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska "Młody Gdańszczanin". Ponadto otrzymał stypendium "Drzwi do Kariery".  Adam jest również stypendystą Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia. W 2017 roku występował publicznie w sali koncertowej w Żilinie na Słowacji, w sali balowej Zamku w Łańcucie, w sali koncertowej Konserwatorium Muzycznego w Bratysławie, w Auli "Florianka" Akademii Muzycznej w Krakowie. Brał udział w koncertach organizowanych: dla Radia Kopenhaga w Danii, Royal Albert Hall w Londynie, festiwalu Wratislavia Cantans we Wrocławiu, Festiwalu Szalone dni Muzyki w Warszawie. Występował jako finalista masterclasses w sali koncertowej Konserwatorium w Bratysławie na Słowacji.

Doskonalił swoje umiejętności instrumentalne u znanych profesorów: p. Krzysztofa Jakowicza, p. Yaira Klessa, p. Eyala Klessa, p. Konstantego Andrzeja Kulki, p. Felicity Lipman, p. Yoko Nijdam-Hoshino, p. Antonio Mosca, p. Marka Mosia, p. Jana Staniendy, p. Krzysztofa Śmietany, p. Magdaleny Szczepanowskiej, p. Almity i Rolanda Vamos, p. Anny Wandtke-Wypych. Adam jest ponadprzeciętnym młodym muzykiem o ciekawej osobowości. Jest pracowity i odpowiedzialny. Jego grę cechują: charakterystyczny dla niego sposób prowadzenia frazy, wysoki poziom artystyczny i techniczny oraz fantastyczne umiejętności interpretacyjne. Wykonania Adama są muzykalne i niezwykle emocjonalne. Jest lubianym solistą i kameralistą. Jego koncerty są wyjątkowe i podobają się publiczności.

Adamowi Susce na fortepianie będzie akompaniować Dominika Glapiak-Piłasiewicz - pianistka, absolwentka Gdańskiej Akademii Muzycznej, obecnie związana z nią jako pedagog
w klasie kameralistyki oraz pianistka w klasie skrzypiec profesora Konstantego Andrzeja Kulki. Współpracuje i koncertuje zarówno z instrumentalistami jak i wokalistami. W 2016 roku uzyskała tyuł doktora. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniania na konkursach muzycznych w kraju i za granicą. W 2017 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi serię społecznych koncertów "Scena Młodych" w Domu Uphagena w Dolnym Wrzeszczu.

Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony i finansowany ze środków Fundacji Wspólnota Gdańska.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
  • Przedsprzedaż
    10 zł
Bilety do nabycia na stronie KupBilecik

Przeczytaj także

Koncert barokowy
paź 6

sobota, godz. 17:00

bilety 25 zł
bilety 10-45 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)