• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Adam Bałdych & Helge Lien Trio

Adam Bałdych zagra w Starym Maneżu! Znakomity skrzypek jazzowy wystąpi 21 października 2015 wraz z norweskim Helge Lien Trio, promując najnowszy album "Bridges".

Okrzyknięty w wieku 16 lat "cudownym dzieckiem" Adam Bałdych jest dziś jednym z najbardziej obiecujących improwizatorów młodego pokolenia. Od początku swojej kariery łamie bariery wiolinistyki i wyznacza dla niej nowe ścieżki. Zaciera granice między jazzem, muzyką poważną i współczesnym światem dźwięków, który otacza go i inspiruje. Przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. Do współpracy przy kolejnych projektach zaprasza wyjątkowych artystów, którzy swoją osobowością poszerzają granice jego muzyki.
"Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego" - pisał Urlich Olshausen z Frankfurter Allgemeine Zeitung (DE) po jednym z koncertów Adama.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Adam Bałdych jest laureatem ECHO Jazz 2013 (najważniejszej nagrody przyznawanej Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym), plebiscytu Gazety Wyborczej, Radio Zachód i TVP "Ale Sztuka", Grand Prix Jazz Melomani 2012 w kategorii Nadzieja Melomanów. Wyróżniony Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego za promocję regionu w Polsce i na świecie oraz laureatem praktycznie wszystkich liczących się konkursów jazzowych w kraju. Nominowany do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii Artysta Roku Muzyka Jazzowa.

Najnowszy projekt "BRIDGES" współtworzony jest wraz z norweskim zespołem Helge Lien Trio i realizuje cykl kompozycji napisanych przez Adama Bałdycha w 2014 roku specjalnie dla tego składu.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem stworzyć swoją nową płytę w towarzystwie Helge, Frode i Perr Oddvara, którzy są niezwykłymi artystami i nadali mojej muzyce cech swoich pięknych osobowości. Dziękuję im za to!".

"W hałaśliwym świecie, który mnie otacza, odkryłem ciszę jako lekarstwo. Balansując na granicy dźwięku, znalazłem nowe możliwości kreacji swojej muzyki. W takim stanie świadomości, mogłem sięgać w głąb siebie, wsłuchując się w swój naturalny głos. Mówi się: "są rzeczy o których można powiedzieć jedynie szeptem".

Album "BRIDGES" nagrany z norweskim trio to już trzecia płyta Adama Bałdycha nagrana dla prestiżowej wytwórni ACT Music.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

BILETY (I PULA): 45-60 PLN miejsca siedzące loże: 190-260 PLN / 5-osób, 520 PLN / 10-osób
Bilety do nabycia on-line na www.starymanez.pl, Interticket.pl, KupBilecik.pl, Eventim.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.