stat
Impreza już się odbyła

Actus Humanus - Pierre Hantaϊ

Naukę gry na klawesynie rozpoczął u Artura Haasa. Od początku przejawiał osobowość równie silną, co oryginalną. Dwa decydujące lata spędził w Amsterdamie ucząc się po okiem Gustava Leonardta. Laureat wielu międzynarodowych konkursów. Wraz z braćmi Markiem i Jérômem założył zespół muzyki kameralnej.

Był członkiem i solistą zespołu La Petite Bande Sigiswalda Kuijkena. Zapraszany był do udziału w koncertach orkiestrowych i kameralnych przez największych pionierów barokowego wykonawstwa historycznego - Philippe'a Herreweghe, Jordiego Savalla, Marka Minkowskiego. Występuje najczęściej jako solista zapraszany na prestiżowe festiwale muzyczne, m.in. w Saintes, Utrechcie i La Roqued' Anthéron, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, Concertgebouw w Amsterdamie, Théâtre du Châtelet czy Cité de la Musique w Paryżu. Oprócz gry na klawesynie, poświęcił się również dyrygowaniu założonym przez siebie zespołem orkiestrowym Concert Français.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Pierre Hantaï jest światowej sławy specjalistą w zakresie muzyki J.S. Bacha i D. Scarlattiego. Nagrał wiele gorąco przyjętych przez krytyków płyt poświęconych muzyce tych dwóch kompozytorów, a także albumy z dziełami angielskiego wirginalisty Johna Bulla i z utworami klawesynowymi Françoisa Couperina. Nagrywa m.in. dla Opus 111, Virgin Classics, Mirare, Auvidis Astrée i Alpha.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    110, 55 zł
  • Przedsprzedaż
    90, 40 zł
Ceny biletów Premium:
- 90 zł - w przedsprzedaży
- 110 zł - w dniu imprezy
Ceny biletów Normalnych:
- 40 zł - w przedsprzedaży
- 55 zł - w dniu imprezy

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.