stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Actus Humanus: Paolo Da Col, Odhecaton

zobacz zwycięzców

Konkurs zakończony

Koncert grupy wokalnej Odhecaton pod kierunkiem Paola Da Cola odbędzie się w Kościele św. Bartłomieja w Gdańsku w ramach festiwalu muzyki dawnej Actus Humanus - Resurrectio.Alessandro Scarlatti
Missa Defunctorum
Magnificat
Miserere mei, Deus

Odhecaton
Paolo Da Col - kierownictwo artystyczne

Paolo Da Col
Śpiewak, organista, dyrygent i muzykolog. Od czasu studiów w Bolonii zainteresowany muzyką renesansu i baroku. Na przestrzeni ponad 20 lat był członkiem wielu włoskich zespołów wokalnych, m.in. Cappella di S. Petronio w Bolonii i Le Istitutioni Harmoniche. Od 1998 roku prowadzi zespół Odhecaton, jak również inne grupy wokalne i instrumentalne, specjalizujące się w repertuarze baroku. Współprowadzi "L'Organo" - magazyn poświęcony muzyce organowej, a także pisze dla "Il Giornale della Musica" i in. W pracy naukowej skupia się na wydaniach muzyki instrumentalnej oraz katalogowaniu dzieł dawnych epok. Pracuje nad wydaniem krytycznym dzieł wszystkich Rossiniego. Jest autorem artykułów i esejów na tematy dotyczące historii muzyki wokalnej epoki renesansu i baroku. W Centre d'Études Supérieures de la Renaissance w Tours prowadzi projekt badawczy nad włoskimi kapelami epoki renesansu. Uczy w konserwatorium w Trieście.

Odhecaton
Jeden z najlepszych włoskich zespołów męskich specjalizujący się w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku. Swą nazwę zawdzięcza pierwszemu drukowanemu zbiorowi muzyki polifonicznej Harmonice Musices Odhecaton, wydanego przez słynnego Ottaviano Petrucciego. Trzon repertuaru grupy obejmuje twórczość kompozytorów franko-flamandzkich, w szczególności Obrechta, Josquina i Compere'a. Niezwykle istotny jest wkład zespołu w odkrywanie i rejestrowanie zapomnianych dzieł muzyki dawnej, m.in. twórczości XVII-wiecznych kompozytorów hiszpańskich i portugalskich z rejonu Wysp Kanaryjskich oraz muzyki kościelnej A. Scarlattiego. Ich zaangażowanie dla muzyki dawnych mistrzów doceniane jest przez badaczy, jak i krytykę, co znajduje potwierdzenie w licznych nagrodach i wyróżnieniach. Zespół prowadzony przez Paolo Da Col posiada bogaty dorobek fonograficzny oraz regularnie występuje na najważniejszych europejskich festiwalach.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40-70 zł

W ramach imprezy

Actus Humanus
gru 12-16

środa - niedziela

Gdańsk
bilety 20 - 100 zł
bilety 20 - 30  zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)