stat
Impreza odwołana

Actus Humanus: Marc Minkowski / Les Musiciens Du Louvre

Wydarzenie w ramach

Johann Sebastian Bach: Johannes-Passion BWV 245 - Marc Minkowski / Les Musiciens Du Louvre

cze 29

wtorek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 20 zł
Kup bilet
sie 28

sobota, godz. 20:30

bilety 75 zł
Kup bilet
Constance Malta-Bey - sopran
Lenneke Ruiten - sopran
Eve-Maud Hubeaux - mezzosopran
Owen Willetts - kontratenor
François Rougier - tenor
Anicio Zorzi Giustiniani - tenor
James Platt - bas
Edward Grint - bas
Marc Minkowski - dyrygent

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Marc Minkowski - francuski dyrygent, specjalista wykonawstwa historycznego, ceniony na całym świecie interpretator dzieł operowych. W 1982 roku założył grupę Les Musiciens du Louvre, która w krótkim czasie stała się jednym z najważniejszych francuskich zespołów instrumentów historycznych. Choć kojarzony przede wszystkim z repertuarem baroku i klasycyzmu, sięga również po twórczość kompozytorów romantyzmu i XX wieku. Na najważniejszych festiwalach i w renomowanych salach koncertowych wykonywał dzieła Lully'ego, Charpentiera, Campry, Rameau, Monteverdiego, Handla, Purcella, Glucka, Mozarta, Haydna, Beethovena. Jako wszechstronny i uznany dyrygent miał pod batutą m.in. Berliner Philharmoniker, Wiener Philharmoniker, Orchestre National de France, Orchestre de Paris, Staatskapelle Dresden, Los Angeles Philharmonic. Nagrywał płyty dla Deutsche Grammophon, Warner Classics/Erato, Virgin Classics/EMI oraz Naïve. W dowód wdzięczności za wkład w dziedzinie sztuki artysta został uhonorowany tytułem Chevalier du Mérite oraz Ordre des Arts et des Lettres.

Les Musiciens Du Louvre - zespół muzyki dawnej z siedzibą w Grenoble powstały z inicjatywy Marka Minkowskiego w 1982 roku. Zaangażowanie grupy pasjonatów instrumentów historycznych oraz świeże spojrzenie na muzykę dawną przez lidera szybko przyniosły uznanie i dziś są jednym z najważniejszych zespołów muzycznych Francji. Wykonując muzykę kompozytorów rodzimych, Les Musiciens du Louvre jest głównym popularyzatorem gry na instrumentach z epoki oraz historycznej praktyki wykonawczej, aktywnie przyczyniając się do zainteresowania repertuarem barokowym w kraju nad Sekwaną. Muzycy goszczą na renomowanych festiwalach jak Aix-en-Provence czy Salzburger Festspiele i występują w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie. Na ich dorobek płytowy składa się kilkadziesiąt albumów wydanych przez Warner Classics/Erato, Archiv Produktion, Virgin Classics/EMI, Naïve.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    110-140 zł
  • Przedsprzedaż
    90-120 zł
karnety na wszystkie festiwalowe koncerty: 310 PLN zwykły / 510 PLN premium dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.