• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Acid Drinkers (3 opinie)

Zapraszamy na koncert Acid Drinkers, promujący ich najnowszy album "25 Cents For a Riff", w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej "25 Upside Down"

paź 8

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 20 - 40 zł
Kup bilet
paź 29

sobota, godz. 18:00 - 23:00

Gdynia,
bilety 89 zł
przedsprzedaż 79 zł
"25 Upside Down" jest nawiązaniem zarówno do najnowszej płyty, jak i 25-lecia zespołu, które Acid Drinkers obchodzi w tym roku. Nadszedł czas na świętowanie ćwierćwiecza w klubach, gdzie zanika dystans między muzykami a fanami. Warstwa muzyczna płyty "25 Cents For a Riff" określana jest przez muzyków jednym słowem - klasyka. Czy spodziewać się w takim razie na trasie koncertowej fortepianu, skrzypiec, dyrygenta i filharmonii? W żadnym wypadku! Acid Drinkers przez ćwierć wieku przyzwyczaiło swoich fanów do podążania we wszystkich kierunkach w szerokim obszarze muzyki metalowej, a każda płyta różniła się od poprzedniej. Jak brzmi klasyka według Titusa, Ślimaka Popcorna i Jankiela w 2014 roku? Odpowiedź podczas trasy koncertowej "25 Upside Down"!

rock / punk - koncerty w TrójmieścieAcid Drinkers (po polsku Kwasożłopy)

Zespół rock'n'rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 roku. Pełnoletni, a nawet dojrzały, będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 24 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu - zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz, grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Dali się również we znaki zagranicą - gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym kraju nad Wisłą. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową.

Acid Drinkers to cztery osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny:

Titus - lider, wokalista i basista - obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru,
Popcorn - gitarzysta - prawdopodobnie jeden z największych wirtuozów gitary wśród Słowian,
Ślimak - perkusista - wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce,
Jankiel - gitarzysta - muzyczny geniusz, w zespole od 5 lat.

Acid Drinkers mają na koncie 16 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii - z każdej gali Fryderyków wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank zdobywając aż cztery, m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta "Fishdick Zwei" z coverami znanych utworów zagranicznych artystów odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Utwór "Love Shack" przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu. Ostatnie płyta zespołu - "25 Cents For a Riff", została wydana jesienią 2014 i określona jako powrót zespołu do klasycznego grania.

(fot. Kobaru)


ThermiT (support)

Zespół powstał oficjalnie w 2009 roku. W pierwszej formie ThermiT występował jako grupa wykonująca instrumentalny thrash metal. Dopiero w 2011 dołączył do niej Trzeszczol, jak się później okazało - jeden z najlepszych wokalistów gatunku heavy/thrash metalowego w Polsce. Po nagraniu pierwszego demo pt. "DEMO'n'BEER", kapela zwyciężyła na kilku festiwalach w Polsce, zgarniając wielokrotnie główne nagrody, nagrody dla najlepszych instrumentalistów i nagrody dla najlepszego wokalisty. Potwierdziło to bardzo mocną stronę zespołu ThermiT, jaką jest niestandardowa budowa i kompozycja utworów, która wynika z instrumentalnych początków bandu. Rok 2013 okazał się rokiem przełomowym. Miejsce basisty zajął Fabian, którego styl gry ugruntował brzmienie ThermiTa, co potwierdza EP pt. "Encephalopathy", która wydana została w październiku 2013.

Skład:

Młody & Jendras - gitary
Fabian - bas
Przydep - perkusja
Trzeszcz - wokalBILETY: 39 zł (przedsprzedaż) / 42 zł (Eventim) / 45 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez - przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. - godz. 11:00-21:00, nd. - 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing - Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim - w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów - eventim.pl - u dołu strony; cena w sieci - 42 zł)

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.
Sponsorem Klubu Ucho jestOpinie (3)

 • Mi..

  mi pasuje! :D

  • 12 1

 • Fajowy support - w końcu :)

  • 4 0

 • Słychać na tej nowej płycie,że acid drinkers za bardzo się nasłuchali kiss"carnival of souls" przykre,że tak bardzo skalkowano pewne patenty a i wokalnie do złudzenia... czasem wydaje mi się jakbym słyszał u nich Gene Simmonsa.

  Szkoda.

  • 0 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.