stat
Impreza już się odbyła

Ach, to był szał - piosenki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza

Przemek Dyakowski &Take It Easy - Ach, to był szał - piosenki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza. Dwie legendy i wielkie muzyczne emocje. Z jednej strony Jerzy Matuszkiewicz, saksofonista i klarnecista, jeden z najwybitniejszych osobowości w historii rodzimego jazzu, lider legendarnych Melomanów a ponadto twórca muzyki filmowej i telewizyjnej oraz kompozytor piosenek.

lis 27

sobota

bilety 80 - 131,5  zł
Kup bilet
Z drugiej strony Przemek Dyakowski ostroja jazzu w Trójmieście, saksofonista, animator kultury, radiowiec. Obu artystów połączyła dziesięcioletnia współpraca w zespole Swing Old Stars a przede wszystkim trwająca do dziś przyjaźń.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Przemek od lat marzył o nagraniu płyty z piosenkami Dudusia, który z kolei bardzo ucieszył się z tego pomysłu. Album zarejestrowano w Studiu Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna we wrześniu 2019 roku. Krążek zawiera dziewięć piosenek w unikatowych aranżacjach do tekstów: Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Janusza Kondratowicza, Józefa Prutkowskiego, Andrzeja Bianusza.    Obecny skład zespołu:
  • Joanna Knitter - wokal

  • Przemek Dyakowski - saksofon tenorowy

  • Wojciech Staroniewicz - saksofon tenorowy

  • Artur Jurek - organy Hammonda, piano

  • Dominik Bukowski - wibrafon

  • Janusz Mackiewicz - kontrabas

  • Maksymilian Kreft - perkusjaMecenasi płyty: Radio Gdańsk, Pomorska Kolej Metropolitalna, Samorząd Województwa Pomorskiego.
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Jazz Forum

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.