• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

About Music (1 opinia)

About Music to dwudniowa impreza towarzysząca About Design - targom designu, aranżacji wnętrz i dóbr luksusowych (11-13 maja, MTG S.A). Tworząc wydarzenie poświęcone stylowi życia nie można dziś nie uwzględnić muzyki.

paź 13

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 135 - 150 zł
wyprzedane
Odbywające się w Sfinks700 About Music ma ambicję pokazać obecne trendy w muzyce, a przy okazji zapewnić rozrywkę najwyższej klasy. Jest to też miejsce spotkań projektantów, architektów i wszystkich tych, którzy interesują się designem.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Pierwszy dzień to impreza w klimacie ostrzejszej, ambitnej elektroniki. Będzie odpowiadał za to Legowelt, jeden z najbardziej cenionych holenderskich producentów, tworzący muzykę z pogranicza house i technofunku, głęboko czerpiący z muzyki lat 90. W jego muzyce można doszukać się inspiracji takich zespołów jak Mu-Ziq, Aphex Twin, czy Drexciya. Jego charakterystyczny styl nada ton całej imprezie, ale znajdzie on godnych sojuszników w osobach Radkka i Nathanela, występujących w ramach projektu Neverending Story. Podkreślą klimat imprezy grając muzykę, w której odnajdziemy tak techno, jak i minimale, również zanurzone w stylu sprzed dwóch dekad. Na fontannie usłyszymy Rain (RTS.FM) oraz Repulse (BnB Live!). Wszystko to daje nam imprezę w stylu najlepszych niemieckich klubów lat 90.  
Sobota - 12 maja

Drugi dzień przegląd najciekawszych zjawiskom na DJskiej scenie Polski. Usłyszymy więc Igora Boxxa (Ninja Tune), wcześniej znanego z duetu Skalpel - laureata Paszportu Polityki. Ten jeden z najbardziej cenionych rodzimych DJ tworzy pod skrzydłami Ninja Tune (Bonobo, Cinematic Orchestra, Flying Lotus, Amon Tobin) i odwołuje się do tradycji jazzu, hip hopu, krautrocka, współczesnej awangardy czy muzyki filmowej.

Obok Igora usłyszymy The Very Polish Cut-Outs (Kapsa & Zambon), duet, remiksujący prace polskich artystów z lat 60., 70. czy 80. Okazuje się, że Czesław Niemen może być bardzo współczesny i równie imprezowy.

B.Szczęsny (Kamp!) to trzecia gwiazda tego dnia - na co dzień występuje w projekcie Rebeka oraz jest rozszerzeniem koncertowego składu Kamp. Postawcie go jednak samego, dajcie gitarę basową a dostaniecie coś, co brzmieniowo leży gdzieś w okolicach nu-disco, balearic, house a także electro.

About Music: 11-12 maja

Piątek
Legowelt
Neverending Story
Repulse (BnB Live!)
Rain (RTS.FM)
Plastelinowy Joe


Sobota
Igor Boxx
The Very Polish Cut-Outs
B.SzczęsnyWięcej informacji:

www.aboutmusic.com.pl
www.facebook.com/aboutmusicfest
https://www.sfinks700.com/

Opinie (1)

 • Super, ze wracaja lata 90

  ... chociaż teraz wielu raczy się plastikiem z lat 80...afeee, perkusja bije na 2, gitarki brzdękają bez czadu.... i te wokale piszczące..... tapiry na głowach.... fuuuu

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • festiwal muzyczny , muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  wrz 22-24
  piątek - niedziela, g. 20:00
  Sopot, Państwowa Galeria Sztuki
  OSA Festival 2023
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna , spotkanie
  wrz 1-30
  g. 18:00
  Gdańsk, Kolonia
  Czarny Pokój