stat
Wydarzenie już się odbyło

93. Urodziny Gdyni (1 opinia)

  • sobota - niedziela, 9 - 10 lutego 2019
  • Gdynia
  • wstęp wolny

10 lutego 1926 roku Gdynia otrzymała prawa miejskie. Z tej okazji niedziela upłynie pod znakiem oficjalnych uroczystości. Gdyńską tradycją są spotkania urodzinowe w Gdynia Arenie, które w tym roku odbędą się 9 lutego. Urodzinowe atrakcje rozpoczynają się jednak już 1 lutego. Będzie radośnie, muzycznie i uroczyście.


Program:

7 lutego (Biblioteka Śródmieście, róg Władysława IV i Starowiejskiej)
- godz. 15:00 - otwarcie biblioteki

8 lutego (Urząd Miasta Gdyni)
- godz. 11:00 - Quest gdyński - urodzinowa gra miejska

9-10 lutego - Weekend urodzinowy w Muzeum Miasta Gdyni

9 lutego (Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8)
- godz. 12.00 otwarcie Hali Gdynia Arena
Scena główna / prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski
- godz. 13.00 - powitanie gości,
- godz. 13.10 - koncert zespołu NonSTOP,
- godz. 17.00 - zamknięcie hali.

Hol parter
wizaż, porady trychologa, dietetyka, fizjoterapeuty, badanie pomiaru poziomu cukru, ciśnienia, kawiarnia

Hol piętro
Foto, kawiarnia

Zaproszenia można już odbierać w:
- Centrum Aktywności Seniora ul. 3 Maja 27,
- Miejskiej Informacji Turystycznej, ul. 10 Lutego 24.

10 lutego
- godz. 10.00 - uroczysta msza św. w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Armii Krajowej 26,

- godz. 12.00 - centralne uroczystości 93. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich z udziałem samorządu gdyńskiego, przedstawicieli Marynarki Wojennej oraz mieszkańców pod pomnikiem Polski Morskiej.

Uroczysta Sesja Rady Miasta Gdyni - Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza
Początek o godz. 17.00 (wstęp z zaproszeniami). Podczas sesji wręczone zostaną medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za szczególne zasługi dla Gdyni oraz nagrody Przewodniczącej Rady Miasta Gdyni "Czas Gdyni".

10 lutego Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)
- godz. 12.00 Mini Open House Gdynia - zwiedzanie kamienic

***
Dojazd do Gdynia Areny: uruchomione zostaną dodatkowe kursy na liniach 109, 172 i 182 przed rozpoczęciem koncertu oraz na liniach 109 i 172 po zakończeniu koncertu. Dodatkowo wszystkie kursy na linii 109 będą obsługiwane autobusami przegubowymi. Po zakończeniu koncertu kursy zostaną uruchomione w ramach potrzeb.
Szczegóły na www.zkmgdynia.pl


Quest gdyński - urodzinowa gra miejska

Oddział Morski PTTK w Gdyni zaprasza na Quest gdyński - grę miejską z okazji 93. urodzin Gdyni "Z PTTK na gdyńskich szlakach Niepodległości". Będzie to spacer historyczny szlakami niepodległości. Wyprawa po skarb umożliwi poznanie historii miasta, jego zabytków oraz wydarzeń i postaci z nimi związanych. Gra skierowana jest do turystów, w tym młodzieży szkolnej i nauczycieli. Odbędzie się w piątek 8 lutego.

Zbiórka: Urząd Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54), hol na parterze, w godz. 11.00-12.30
Wyjście na trasę po zarejestrowaniu i pobraniu karty Questu. Czas przejścia trasy: 1,5 do 2 godzin. W wybranych punktach na trasie będą organizatorzy w żółtych kamizelkach.

Meta QUESTU w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1), hol na parterze, stanowisko przy stoliku. Skarb - pieczęć questowa. Zakończenie o godz. 15.00.

Zgłoszenia na adres mailowy wrzosrj@wp.pl do 5 lutego 2019 r.
Szczegółowych informacji udziela koordynator QUESTU Ryszard J. Wrzosek pod nr. tel. 501 446 410, mail: wrzosrj@wp.pl
Grupy młodzieży szkolnej (może być klasa) tylko pod opieką nauczycieli. Członkowie PTTK są ubezpieczeni, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie. Uczestnicy Questu w ubiorze turystycznym przynoszą ze sobą coś do pisania.

Mini Open House Gdynia

10 lutego o godz. 12.00 Mini Open House Gdynia zaprasza na urodziny Gdyni, czyli zwiedzanie kultowych kamienic: ul. Abrahama 26, Abrahama 28 i Batorego 4 w opowieści dwóch ulubionych gdyńskich przewodników - Arkadiusza Brzęczka i Michała Miegonia.
Zbiórka o godz. 12.00 przed Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).

Weekend urodzinowy w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza wszystkich mieszkańców na szereg wydarzeń przygotowanych z okazji 93. rocznicy przyznania praw miejskich Gdyni. Oprócz bezpłatnego wstępu do Muzeum Miasta Gdyni w sobotę i niedzielę, otwarty zostanie nowy moduł wystawy stałej "Gdynia - dzieło otwarte" poświęcony pamięci wójta Jana Radtkego, którego 146. rocznicę urodzin obchodzimy również 10 lutego.
Oprócz prezentacji nowych eksponatów, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni dr Jacek Friedrich poprowadzi oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej (niedziela, godz. 14:00). Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni przygotował niezwykłą akcje archiwizacyjną pt. "Miasto tu i teraz" podczas której będzie można zarejestrować swoje wypowiedzi dotyczące teraźniejszości w mieście z morza i marzeń (niedziela, w godz. 12.00-15.00).

W sobotę 9 lutego w Galerii Klif zostanie zaprezentowana niezwykła ekspozycja fotograficzna Muzeum Miasta Gdyni pt. "Na styku morza i lądu", ukazującą wyjątkowość Gdyni - miasta, które rozwijało się równolegle z portem. Wystawę będzie można podziwiać w Galerii Klif do pierwszej połowy marca 2019 roku.

Muzeum Marynarki Wojennej
Z okazji 93. urodzin Gdyni, w niedzielę - 10 lutego, zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni!

Urodziny w bibliotece - otwarcie Biblioteki Śródmieście

Biblioteka Gdynia zaprasza 7 lutego o godz. 15.00 na otwarcie Biblioteki Śródmieście w nowej siedzibie przy ul. Władysława IV 7-15 (róg Władysława IV i Starowiejskiej). Dla mieszkańców biblioteka przygotowała wiele atrakcji m.in. o godz. 18.00 spotkanie z pisarzem Jakubem Małeckim, autorem książek: "Nikt nie idzie", bestsellerowego "Dygotu", "Rdzy" oraz "Śladów", nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. Wydarzenia towarzyszące otwarciu Biblioteki Śródmieście będą się odbywały do 21 lutego 2019 r.

"W obiektywie Janusza Uklejewskiego" - wystawa

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na otwarcie wystawy fotografii "W obiektywie Janusza Uklejewskiego..." do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni. Wernisaż 6 lutego o godz. 18.00.

Najlepsze z gdyńskiego Instagrama - wystawa

1 lutego rusza wystawa "Najlepsze z gdyńskiego Instagrama". Prezentujemy na niej wybrane zdjęcia, które zamieszczane są na oficjalnym profilu Gdyni na Instagramie (www.instagram.com/gdynia_official) i cieszyły się największą popularnością. Wystawa pod hasłem "Najlepsze z gdyńskiego..." odbywa się co roku w Informacji Miejskiej i gromadzi prezentowane na profilu społecznościowym najpiękniejsze zdjęcia naszego miasta. Dotychczas z Facebooka, w tym roku po raz pierwszy z Instagrama.

"Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni" - promocja książki

7 lutego o godz. 16.00 w Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24, parter, wejście bezpośrednio od ulicy) z okazji zbliżającego się święta Gdyni odbędzie się spotkanie promocyjne poświęcone piątemu tomowi z cyklu "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni", który stanowi podsumowanie 5. międzynarodowej konferencji naukowej, poświęconej ochronie i konserwacji architektury XX w., w tym także tej z okresu powojennego.

Bieg Urodzinowy Gdyni

Do 4 lutego elektronicznie, w dniach 5-14 w Centrum Riviera (dorośli) i 15 i 16 lutego w biurze zawodów można zgłosić swój udział w pierwszym biegu z cyklu PKO Grand Prix Gdyni - Biegu Urodzinowym.
To dwudniowa impreza. W sobotę odbędą się zawody towarzyszące, zaś w niedzielę bieg główny na 10 kilometrów.

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.