• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

90. rocznica podniesienia polskiej bandery na Darze Pomorza

13 lipca gdyński oddział NMM statek-muzeum "Dar Pomorza" będzie świętował 90-lecie służby pod polską banderą. Z tej okazji muzeum przygotowało atrakcje dla wszystkich, którzy odwiedzą Białą Fregatę zarówno w dzień uroczystości, jak i w jubileuszowy weekend!

W dniach 11-13 lipca na "Darze Pomorza" odbywać się będą obchody upamiętniające wydarzenia, które miały miejsce w gdyńskim porcie 13 lipca 1930 r. Tego dnia na żaglowcu pierwszy raz podniesiona została polską bandera, a statek przeszedł na służbę Państwowej Szkoły Morskiej.

Ważnym punktem trzydniowych obchodów będzie uroczystość poświęcenia i podniesienia nowej bandery, która odbędzie się 13 lipca o godzinie 10:00. - mówi Marcin Pawelski z "Daru Pomorza" - Tego dnia nasi goście będą mogli zwiedzać "Dar Pomorza" za symboliczną złotówkę!

Wieczorem, w godzinach 20:00-21:00 zapraszamy na występ Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny", koncertującego z rufy statku-muzeum. Ceremonię oraz koncert będzie można zobaczyć z Nabrzeża Pomorskiego.

W ramach rocznicy, przez wszystkie dni uroczystości, będzie można podziwiać statek w pełnej gali banderowej, a każdego ranka o godzinie 8:00 następować będzie poranne podnoszenie bandery. Zwiedzając statek będzie można poznać ciekawostki dotyczące zebranych eksponatów, związanych z tamtymi wydarzeniami, oraz obejrzeć wystawę przedstawiającą historię zakupu żaglowca przez Polskę. Goście "Daru Pomorza" dostaną też jako upominek - gazetę "Jednodniówkę", przybliżającą atmosferę wydarzeń z 13 lipca 1930 r. i zawierającą opis prezentowanych na wystawie eksponatów.
Każdego dnia, po zapadnięciu zmroku będzie można podziwiać "Dar Pomorza" w niezwykłej iluminacji!

Harmonogram imprezy:

11.07, sobota:

7:55 - uroczyste podniesienie bandery na Darze Pomorza,
10:00-18:00 - godziny otwarcia dla zwiedzających,

12.07, niedziela:

7:55 - uroczyste podniesienie bandery na Darze Pomorza,
10:00 - 18:00 - godziny otwarcia dla zwiedzających,

13.07, poniedziałek (na zaproszenia)

7:55 - uroczyste podniesienie bandery na Darze Pomorza,
10:00 - uroczystość poświęcenia i podniesienia bandery na DP (impreza na zaproszenie),
10:00 - 18:00 - godziny otwarcia dla zwiedzających, bilet wstępu za 1 zł,
20:00 - 21:00 - koncert Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.