• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

9 kolędowanie w ECS

Przed nami dziewiąte już spotkanie z cyklu KOLĘDOWANIE W ECS. W pierwszą sobotę stycznia zapraszamy do ogrodu zimowego ECS całe rodziny na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

- Zespół ECS czeka na ten wieczór, gdyż to najlepszy początek nowego roku, jaki może nam się zdarzyć. Wyglądamy gości, żeby wymienić dobre myśli i dać sobie nadzieję - mówi Basil Kerski, dyrektor ECS.

piosenki świąteczne - koncerty w Trójmieście


Każdorazowo repertuar jest inny. Wszyscy goście otrzymują kolędowniki zaprojektowane specjalnie na ten wieczór. Wspólnie uczymy się nowych utworów, historycznych lub współczesnych.

- Nie stawiamy na wirtuozerię, ale dobrą energię wspólnie spędzonego wieczoru - opowiada Magdalena Mistat, zastępca dyrektora ECS, która co roku rozpoczyna kolędowanie uderzeniem w gong. - Choć trzeba przyznać, że po tych kilku latach wspólnego śpiewania idzie nam coraz lepiej, tym bardziej że wspierają nas animatorzy wokalni i okazjonalny chór ECS, w skład którego wchodzą pracownicy, współpracownicy, rodziny oraz przyjaciele, przewodnicy turystyczni i wolontariusze, których na co dzień można spotkać na placu Solidarności.

W tej roli animatorów wokalnych niezmiennie od lat: Aleksandra Kucharska-Szefler - śpiewaczka operowa, doktor hab. sztuk muzycznych, która prowadzi klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku, i Jakub Kornacki - aktor, pedagog Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, realizujący się głównie w muzyce, można go usłyszeć m.in. z formacją Kanaan.

Za fortepianem tradycyjnie siądzie Witosława Frankowska - kameralistka i etnomuzykolożka łącząca zamiłowanie do muzyki dawnej z badaniami muzyki ludowej i regionalnej Kaszub, doktor hab. sztuk muzycznych, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. A z akordeonem stawi się Cezary Paciorek - akordeonista, pianista, kompozytor, aranżer, doktor sztuk muzycznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Tego wieczoru po raz pierwszy publicznie zostanie wykonana trzecia już kolęda z kolekcji, którą tworzy ECS - O PRZEPĘDZENIU DIABŁA.

- Bardzo się cieszymy, mogąc ofiarować kolejną kolędę, która okazuje się pieśnią świąteczną i zapisem naszych emocji w jednym - mówi Basil Kerski. - W niemal 10 miesiącu wojny bardzo trzeba Ukrainie i światu przepędzenia diabła, a my wszyscy "bądźmy szczodrzy, miłosierni i dobrzy dla siebie".

Przybędą muzycy, którzy dokonali studyjnego nagrania tego utworu. Usłyszymy: Joannę Knitter - wokal, Maję Miro - flety, trąba antyputina, Michała Bąka - kontrabas, Huberta Połoniewicza - kanun, Jowitę Cieślikiewicz - lira korbowa i Piotra Rogalińskiego - baraban i bębenek obręczowy.

W roli mistrza ceremonii i narratorów aktorzy: Piotr Biedroń, Marta Jankowska i Jacek Labijak. Tradycją stało się również to, że każdego roku kolędowanie ma inny temat przewodni. W 2023 roku będziemy opowiadać o tym, jak w powojennej historii święta Bożego Narodzenia świętowały załogi gdańskich stoczni. Przygotowaliśmy w ECS wspaniałą wystawę STOCZNIA. Człowiek. Przemysł. Miasto, a to zobowiązuje.

Uwaga! Tym, którzy do czytania używają okularów, będą one potrzebne!

Informacja o biletach

Bezpłatne bilety będzie można pobierać online lub w kasie ECS od 3 stycznia 2023, godz. 12.00

Opinie