stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

88. Urodziny Dworca Morskiego

Dworzec Morski, siedziba Muzeum Emigracji znajdująca się w samym sercu gdyńskiego portu, obchodzi w tym roku 88. urodziny. Z tej okazji przygotowano dwa wydarzenia: spotkanie o architekturze Dworca oraz premierę wyjątkowego przewodnika po zabytkowych przestrzeniach zrealizowanego jako audiospacer po budynku, czytanego przez Magdalenę Cielecką. Weźcie ze sobą słuchawki!

"O architekturze Dworca Morskiego" - spotkanie

Poznajcie fascynującą historię Dworca Morskiego, która trwa już 88 lat! Jak funkcje pełnił budynek w przeszłości? Jakim modernizacjom i przebudowom ulegał na przestrzeni lat? Jak zmieniał się jego obraz w oczach mieszkanek i mieszkańców Gdyni i Trójmiasta? O tych i wielu innych tematach porozmawiają Anna Orchowska-Smolińska oraz Grzegorz Piątek. Rozmowę poprowadzi Szymon Jocek.

Spotkanie będzie również transmitowane na muzealnym kanale YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=BuEbgmXEnH4

Rozmowa będzie tłumaczona na Polski Język Migowy.

Audiospacer po Dworcu Morskim - bezpłatny przewodnik po budynku  

Audiospacer po siedzibie Muzeum Emigracji w Gdyni to nie tylko historyczna narracja, ale również niezwykła opowieść, przekazywana z perspektywy bohaterki, której głosu udzieliła Magdalena Cielecka. To spacer po budynku, wciągająca historia z elementami storytellingu i wyjątkowe doznania słuchowe. Audiospacer zaprojektowany został jako immersyjne doświadczenie, pozwalające zanurzyć się słuchaczom i słuchaczkom w historię przewodniczki- zdolnej architektki, która z Dworca Morskiego wyrusza do "wielkiego świata" na pokładzie transatlantyku. 
 
Premiera audiospaceru odbędzie się 8 grudnia, w dniu 88. Urodzin Dworca Morskiego. Audiospacer będzie dostępny bezpłatnie na stronie muzeum. Najlepiej odsłuchać go na miejscu, w budynku Dworca Morskiego. Ze względu na udźwiękowienie warto wziąć ze sobą słuchawki. Czas trwania wynosi około godziny. 

Ważne informacje!
Biorąc pod uwagę aktualne obostrzenia dotyczące organizacji wydarzeń kulturalnych i bezpieczeństwo naszych gości udział w spotkaniu wymaga bezpłatnej rezerwacji miejsca, której można dokonywać w Kasach muzeum: telefonicznie (w godz. pracy kas: pon.: nieczynna, wt.: 10:00-19:00, śr.-niedz.: 10:00-17:00) pod numerem +48 58 670 41 61 lub mejlowo: kasa@muzeumemigracji.pl. Przed wydarzeniem będzie można odebrać w kasie bezpłatną wejściówkę upoważniającą do udziału w spotkaniu.
Wejście na spotkanie bez rezerwacji będzie możliwe jeśli pozwolą na to limity.
 
Koncepcja: Maksymilian Bochenek, Szymon Jocek 
Opracowanie treści i konsultacja naukowa: Szymon Jocek, Anna Orchowska-Smolińska 
Scenariusz: Jaga Juczkowicz 
Redakcja: Katarzyna Żelazek 
Reżyseria: Krzysztof Czeczot 

Narracja: Magdalena Cielecka 

Realizacja dźwięku: Wojciech Pątkiewicz 
Produkcja dźwiękowa: Osorno 
Produkcja: Muzeum Emigracji w Gdyni 
Koordynacja: Monika Górka 
Współpraca: Hanna Gryka 
W realizacji skorzystano ze zbiorów Audio Network Music Library. 

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Architektura i Biznes, Notes na 6 Tygodni,
Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Prestiż, Linia

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.