stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

8. Piesza wędrówka z rodziną

Wznawiamy Wasze ulubione piesze wędrówki z rodzinną! Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Najbliższy, ósmy już spacer odbędzie się w niedzielę, 14 czerwca w najmniej znanej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Tematem przewodnim wędrówki są ciekawe jeziora oraz torfowiska objęte ochroną. Po wędrówce rozpalimy ognisko i pobiesiadujemy nad jeziorem.

1. Cele zajęć:

- Popularyzacja rekreacji ruchowej, jako jednego z elementów zdrowego trybu życia.
- Promowanie aktywności fizycznej wśród rodzin z dziećmi oraz osób starszych
- Aktywizacja mieszkańców Miasta Gdańska.

2. Do kogo skierowana jest trasa:

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać w wózku terenowym, bądź w nosidełku.

Jeśli nie posiadasz własnego nosidełka lub wózka, wypożycz w Itinere
Powołując się na nasze wydarzenia rodzinne, otrzymasz zniżkę !

3. Ciekawostki naszej marszruty:

Tym razem wsiadamy w samochody i jedziemy w mniej znane okolice Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Południowo-zachodni jego obszar to malownicze, wiecznie zielone bory, wśród których skrywają się liczne torfowiska oraz małe jeziora: Borowo, Pałsznik, Krypko, Wygoda, i kilka innych, pod wspólną nazwą Moczarów Bieszkowickich. Podczas naszej wędrówki zrobimy kilkuminutowe przerwy w najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo miejscach. Na dobre podsumowanie wędrówki, rozpalimy ognisko i biesiadować będziemy przy pogaduchach.

Trasę wędrówki samodzielnie pokonają dzieci w wielu 6 lat. Młodsze pociechy proponujemy zabrać w wózki terenowe, bądź nosidełka. Z uwagi na dość urozmaicony teren i możliwość wystąpienia po drodze nierówności, korzeni oraz piachu odradzamy zabrania ze sobą wszelakich rowerków biegowych i hulajnóg.

Przy okazji wędrówki poznamy także:

Znakowane szlaki turystyki pieszej i rowerowej przebiegające pośród tzw. Moczarów Bieszkowickich. Poznamy ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

4. Ognisko na zakończenie wędrówki:

Na koniec wędrówki rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym. Organizator zapewnia do tego celu drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę. Uczestnicy organizują we własnym zakresie zakąski, kiełbaski, napoje itp.

5. Dystans do pokonania: max.8 km

6. Prędkość marszu: dopasowana do dzieci

Chcesz poznać ciekawostki przyrodnicze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego? Dołącz do pieszych wędrówek dedykowanych rodzinom z dziećmi oraz osobom w podeszłym wieku !
Chcesz poznać ciekawostki przyrodnicze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego? Dołącz do pieszych wędrówek dedykowanych rodzinom z dziećmi oraz osobom w podeszłym wieku ! fot. Krzysztof Kochanowicz


7. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

Parking leśny nad Jeziorem Borowo
Jedyny możliwy dojazd jest ul. Szkolną i Bukową z Nowego Dworu Wejherowskiego
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i jedź wg wskazówek mapy Google)

- Zbiórka o godz.9:30 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 9:45 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:30 - przewidywalny powrót i rozpalenie ogniska.

8. Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe  o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.

Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny, kamerę.

9. Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych


-Każdy pełnoletni uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności.
(którą organizator dostarczy w dniu wędrówki na miejsce zbiórki)

Rodzice dzieci:

- W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z regulaminem. W celu usprawnienia zapisów dzieci prosimy o samodzielne wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu, czyli 7 i 8 strony regulaminu. W punkcie 2 należy wpisać: "Piesze wędrówki z rodziną w roku 2020".
-Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA
- Jednorazowe uzupełnienie dokumentu pozwala na uczestnictwo dziecka w wędrówkach przez cały rok kalendarzowy.
>>> WYDRUKUJ, WYPEŁNIJ DOKUMENT
Wypełnione dokument należy przekazać prowadzącemu, na zbiórce.


10. Wędrówkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Puchalski GR3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

11. Organizator programu:

-Gdański Ośrodek Sportu
-Miasto Gdańsk

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.