stat
Impreza już się odbyła

761. Jarmark Świętego Dominika: Miejska gra dla fanów Kajka i Kokosza

  • Kalendarz
    26 lipca - 13 sierpnia
  • Lokalizacja
    Gdańsk

Wydarzenie w ramach

Nie lada atrakcje dla miłośników komiksów Janusza Christy przygotowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Grę miejską z bohaterami serii "Kajko i Kokosz". Z nagrodami! Dodatkowo w galerii Biblioteki Głównej wystawa unikatowych przedmiotów po słynnym autorze komiksów.

Jarmarkowa Gra Miejska "Kajko i Kokosz" to rozrywka dla małych i dużych, nie tylko miłośników komiksów i fanów Janusza Christy, ale lubiących atrakcyjnie spędzać czas. Rozpocznie się 26 lipca i potrwa do 13 sierpnia, co ważne - odbywać się będzie w godzinach pracy bibliotek. W specjalnie oznaczonych ośmiu filiach WiMBP, rozsianych po Gdańsku, znaleźć będzie można fragmenty komiksowej planszy z zeszytu pt.: "Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały".

- Wstawiamy twórczość Janusza Christy w przestrzeń publiczną, by zachęcić jak największą ilość osób do sięgnięcia po jego komiksy, odkrycia jego dorobku. Nasza gra miejska uatrakcyjni również wakacyjny czas wolny gdańszczankom i gdańszczanom oraz turystom - mówi Arkadiusz Gancarz z Działu Marketingu, Promocji i PR Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

W każdym z punktów gracze mogą pobrać specjalną kartę do gry. Na nią wbijane będą pieczątki, z jednym z bohaterów komiksów Christy. Uzbieranie sześciu pieczątek uprawni do odbioru w Bibliotece Głównej zestawu atrakcyjnych nagród. Uwaga! Jest ich tylko 100, więc kto pierwszy, ten lepszy. Gracze otrzymają również w każdym punkcie gry czarno-biały fragment komiksu. Po ich złożeniu, będą mieli całą komiksową planszę "Dnia Śmiechały" do pokolorowania. Udział w grze jest bezpłatny.

Punkty gry:
- Biblioteka Główna - ul. Targ Rakowy 5/6;
- Filia Gdańska - ul. Mariacka 42;
- Biblioteka pod Żółwiem - ul. Św. Ducha 111/113;
- Biblioteka Morenowa - ul. Wyrobka 5A;
- Biblioteka Manhattan - al. Grunwaldzka 82;
- Biblioteka na Strzyży - ul. Chopina 40;
- Biblioteka Oliwska - ul. Opata Rybińskiego 9;
- Biblioteka Przy Rynku - ul. Czerwony Dwór 21;

Szczegółowy regulamin gry na stronie internetowej WiMBP Gdańsk.

Organizatorami gry są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Fundacja Kreska im. Janusza Christy.

Dodatkową atrakcją w trakcie Jarmarkowej Gry Miejskiej "Kajko i Kokosz" będzie wystawa unikatowych przedmiotów i rysunków Janusza Christy, którą można obejrzeć w galerii Biblioteki Głównej przy Targu Rakowym.

Gra miejska jest jedną z atrakcji Biblioteki Dominika, przygotowanych przy współpracy WiMBP Gdańsk oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich, organizatora Jarmarku św. Dominika 2021.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.