• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

7. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes"

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes to najlepsze polskie jednominutowe formy filmowe. Wydarzenie jest imprezą cykliczną i ma na celu promocję kultury filmowej oraz rozwój zainteresowań w zakresie twórczości tej dziedziny sztuki.

lis 28-2.12

poniedziałek - piątek, godz. 17:00

bilety 22 zł

2 - 7 grudnia 2022, godz. 14:00

Gdańsk, różne lokalizacje
bilety 15 zł
Kup bilet
Festiwal zaczyna się ogólnopolskim konkursem na najlepsze jednominutowe obrazy, którego zwieńczeniem jest finał gdański. Następnie odbywa się seria pokazów festiwalowych w całej Polsce (ok. 40 miast), a wyróżnione filmy biorą udział w międzynarodowym konkursie odbywającym się w Amsterdamie.

Formuła wydarzenia jest wzbogacona o pokazy towarzyszące oraz warsztaty filmowe. Jest to też doskonała forma promowania młodych talentów. Ze względu na wielopłaszczyznowość działań wchodzących w zakres Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych, zasięg projektu jest bardzo szeroki, co istotnie przyczynia się do znaczenia festiwalu zarówno na arenie lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

Małe formy na dużym ekranie - tak w skrócie można nazwać pokaz nagrodzonych i wyróżnionych prac nadesłanych na 7. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z werdyktem jury oraz obejrzeć najlepsze filmy.

START: godz. 19:00.

Gala odbędzie się w Centrum św. Jana (ul. Świętojańska 50, Gdańsk).
Wstęp wolny.

Będzie to pierwszy z całego cyklu pokazów bowiem jak zwykle po gali płyty z filmami zostaną skopiowane i rozesłane na pokazy w innych miastach.

Skład tegorocznego jury to: Bartosz Żurawiecki, Beata Staszyńska, Paweł Sitkiewicz.
W sumie zgłoszonych zostało 162 filmy, najwięcej w kategorii Forma - 68 (w kategoriach Film i Mini Dokument odpowiednio 54 i 35). W każdej z kategorii zostały przyznane pierwsze i drugie miejsca oraz wyróżnienia.

Oprawa muzyczna gali: duet Zwiewnych Dziewcząt Gra
Po Gali wręczenia nagród koncert Natalii Grzebały.

Po uroczystości i koncercie zapraszamy na afterparty do Pubu Loft na ulicy Młyńskiej 15.
Na 7. edycję konkursu nadesłano162 zgłoszenia, po ocenie formalnej do kolejnego etapu - oceny merytorycznej zakwalifikowało się 157 filmów jednominutowych (odpowiednio: fabuła - 54 filmy, forma - 68 filmy, mini-dokument - 35 filmów).

Krótka historia, abstrakcyjna wizja czy ważki temat zamknięty w 1 MINUCIE to wyzwanie. 1 MINUTA to czasem cała wieczność, a zarazem nieuchwytny do zarejestrowania moment. Uwolnij wyobraźnię, ożyw ideę i zmierz się z czasem!

www.jednominutowki.pl

Opinie