stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

60 lat rocka - MGR

Zapraszamy na koncert trójmiejskich weteranów rocka.

MGR (Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna) to zespół złożony z weteranów grup największego okresu popularności rocka w Trójmieście. Jego członkowie grali w zespołach popularnych w latach 60. i 70. XX w. Impulsem do reaktywacji i rekonstrukcji składu był powrót do Polski (w 2017 roku), po wielu latach pobytu w Kanadzie, charyzmatycznego trójmiejskiego wokalisty Jerzego Kozłowskiego, który na początku lat 70. razem z Haliną Frąckowiak, śpiewał w Grupie ABC Andrzeja Nebeskiego.

rock - koncerty w Trójmieście


MGR ma w repertuarze własne rekonstrukcje utworów z repertuaru m.in. Deep Purple, Erica Claptona, B. Withersa, The Artwoods, The Beatles, ale chętnie sięga też po standardy i klasykę bluesa, proponując własne interpretacje, osadzone w konwencji bluesowej, soulowej i rhythm and bluesowej.

Muzycy, których Jerzy Kozłowski zaprosił do współpracy to:
- Lech Gackowski (gitara basowa, śpiew) - członek najważniejszych trójmiejskich składów rockowych z lat 60.: Złote Struny, Pięć Linii, Czarne Golfy i Perpetuum Mobile Jerzego Koseli
- Maciej Stefanów (perkusja) - w latach 60. i 70. członek grup Błękitni i Truskawkowa Słodycz Soli
- Tadeusz Hofman (gitara) - muzyk udzielający się w zespołach grających muzykę pop i smooth jazz od lat 70. do dziś, ceniony muzyk sesyjny
- Stanisław Danielewicz (organy Hammonda) - wykładowca Akademii Muzycznej, kompozytor i aranżer, dołączył do Grupy Rekonstrukcyjnej zafascynowany jej witalnością i brzmieniem. W latach 70 i 80. był członkiem znanych trójmiejskich zespołów jazzowych (m.in. Seaside Dixieland), ale grał również rock z grupami Słodycz Soli i Truskawkowa Słodycz Soli.
 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.