stat
Impreza już się odbyła

56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej: Andrzej Chorosiński

3 - 12 grudnia 2021, godz. 17:30

Gdańsk
bilety 20 - 990 zł
Kup bilet
19/07/2013 piątek, 20:00
Archikatedra w Oliwie

56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie


muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpi:
Andrzej Chorosiński - iorgany

W programie:
Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Chromatyczna fantazja i fuga BWV 608
Charles Marie Widor (1844-1937) - V Symfonia f-moll op.42; Allegro vivace, Allegro cantabile, Andantino, quasi allegretto, Adagio, Toccata


Dyrektor Festiwalu: prof. Roman Perucki
Prowadzenie koncertów: Konrad Mielnik
Przygotowanie organów: Zdzisław Mollin

Organizatorzy:
Pomorskie Stowarzyszenie "Musica Sacra"
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Współpraca:
Kuria Metropolitalna Gdańska, Parafia Archikatedralna w Gdańsku-Oliwie, Gdańskie Seminarium Duchowne

Honorowy Patronat:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Arcybiskup Metropolita Gdański

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska,
Dofinansowano ze środków Województwa Pomorskiego.

-----
ANDRZEJ CHOROSIŃSKI
Studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku. W latach 1969-1974 odbył studia kompozytorskie pod kierunkiem Tadeusza Paciorkiewicza. W 1972 roku uczestniczył w kursie mistrzowskim prowadzonym przez Floor Peetersa w Belgii. W tym samym roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii. Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie,Australii , Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King's College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie cz, Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku. Town Hall w Adelajdzie.

Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad 20 płyt LP i CD dla takich firm jak: Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Electrola, Life Records, DUX, Musicon, Dabringhaus Grimm, Megavox. W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał tytuł "Podwójnej Platynowej Płyty" płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu. Znaczące miejsce w działalności Andrzeja Chorosińskiego zajmuje praca pedagogiczna. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej im./ K.Lipińskiego we Wrocławiu oraz na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im A.Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 1987-1993 był prorektorem, a w latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie. W latach 1993 - 2000 był członkiem Prezydium AECAM - Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych. W tym okresie uczestniczył w tworzeniu programów międzynarodowych Sokrates i Erasmus. Sprawował również godność przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych w Polsce - KRUA. Posiada liczne odznaczenia i nagrody, m.in. Zasłużonego Działacza Kultury, Złoty Krzyż Zasługi, medal "Ecclesiae Populoque Servitium Praestanti", "Gloria Artis". W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Keymung University w Południowej Korei. Jest honorowym obywatelem miast Frombork ,Jelenia Góra i Kłodzko, Polanica Zdrój.

Jest konsultantem i autorem licznych projektów w zakresie budownictwa organowego / Bazylika w Licheniu, Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie, Sala Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku/. Piastuje godność Rzeczoznawcy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego d.s. budownictwa organowego.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    12-45 zł
Bilety:
12 zł – ulgowy
20 zł – normalny
45 zł - rodzinny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.