stat
Impreza już się odbyła

54. Aukcja Nowej Sztuki w Sopocie

Po fantastycznej lipcowej licytacji w Sopocie, kontynuujemy naszą przygodę ze sztuką w nadmorskich okolicznościach przyrody. Już 7 sierpnia o 19:30 (sobota) zapraszamy Was do udziału w kolejnej, 54. Aukcji Nowej Sztuki, która będzie miała miejsce w Dworku Sierakowskich (ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot). Współorganizatorami aukcji są nasi przyjaciele z Towarzystwa Przyjaciół Sopotu oraz Starego Byrona. Bądźcie z nami osobiście, telefonicznie, online lub zostawcie zlecenie!

W nadchodzącym katalogu odkryjecie aż 110 prac wykonanych w różnorodnej technice i stylu, które odmienią waszą przestrzeń do poznania: wśród artystów pojawi się znakomity surrealista Tomasz Sętowski; portrecistka kobiecej duszy Joanna Sarapata; wirtuoz form hiperrealistycznych Grzegorz Chojnacki; miłośnik art déco Tomasz Kostecki; twórca nieortodoksyjnych ikon Borys Fiodorowicz czy znakomity rzeźbiarz Przemysław Lasak (na aukcji będziecie mogli wylicytować prawdziwego samuraja!).

Prawdziwą eksplozją kolorów oraz dynamizmem kompozycji zaskoczy nas Robert Jadczak, Cyprian Nocoń, Marcin Zalewski, Joanna Szumska, Krzysztof Ludwin, David Pataraia, Patrycja Kruszyńska-Mikulska oraz Michał Ostrowski; z kolei delikatność i oniryzm znajdziecie w secesyjnym portrecie kochanków Anny Marii Rusinek, prowansalskim pejzażu Alicji Kappy, nadmorskiej scence z zeszłej epoki Jana Dubrowina, mistrzowskich peoniach Zbigniewa Kopani oraz tajemniczych mokradłach uchwyconych przez Konrada Hamadę.

Jeżeli jesteście zwolennikami warsztatu dawnych mistrzów, Waszej uwadze polecamy pracę Sylwii Perczak (minimalistyczna ikona), Campia (żartobliwa gra wizualna z holenderską sztuką portretową), Wojciecha Pelca (przywołującego najlepsze szkice anatomiczne renesansowych twórców) oraz Krystyny Khvostyk (akademicki akt podwójny).

Nie zapomnijcie również o rzeźbach: oprócz wspomnianego na początku Samuraja Przemysława Lasaka, w czasie licytacji zobaczycie ludzki wehikuł czasu Jacka Opały, podwodną piękność Joanny Bruździńskiej, zwierzęcy duet Ewy Jaworskiej i Adama Kołakowskiego oraz oficera okrętu Arka Szweda.

Wszystkie pozycje z katalogu będzie można oglądać na żywo w czasie wystawy przedaukcyjnej, która rozpocznie się o godzinie 12:00 w dzień poprzedzający licytację.

Odpocznijcie od szumu Monciaka i zrelaksujecie się wśród sztuki. To najlepsze towarzystwo w czasie wakacji, które można zabrać ze sobą do domu!

Instrukcję licytacji oraz regulamin aukcji znajdziecie na stronie Art in House.

Zapraszamy!
54 Aukcja Nowej Sztuki
7 sierpnia 2021, 19:30 (sobota)
Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.