stat
Impreza już się odbyła

53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie: Johan Hermans

Archikatedra w Oliwie

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert organowy

Gdańskie Lato Muzyczne 2010
53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie - Johan Hermans

Wystąpi:
Johan Hermans (Belgia) organy

W programie:
ALEXANDRE GUILMANT Sonata VII F-dur, op. 89
Entrée
Lento assai (Rêverie)
Intermezzo
Cantabile
Final
CÉSAR FRANCK Chorał Nr 3 a-moll
JAQUES NICOLAS LEMMENS Prière
PETER PLANYAVSKY Perpetuum mobile
FLOR PEETERS Symphonic Phantasy, op. 13

JOHAN HERMANS - organy
Znajduje się w czołówce organistów swojej generacji. Koncertował w katedrach i salach koncertowych w miastach takich jak Paryż, Nowy Jork, Moskwa, Londyn, Hong Kong, Bruksela, Mediolan, Rio de Janeiro, Osaka, Petersburg i Waszyngton. Nagrywał dla stacji radiowych w Austrii, Belgii, Kanadzie, Holandii, Niemczech, Łotwie, Polsce i Hiszpanii oraz dla telewizji. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki dawnej jak i współczesnej, w tym utwory mu dedykowane. Ważnym punktem w jego karierze było wykonanie recitali na organach w Katedrze Notre Dame, w Paryżu; w Kaiser Dom we Frankfurcie; Katedrze Świętego Giles'a w Edynburgu, Szkocji; Katedrze Canterbury oraz Katedrze Lincoln w Anglii, "Festiwalu Organowym Arte Organica" w Valladolid w Hiszpanii; w Filharmonii Petersburskiej w Rosji, Centrum Kultury w Hong Kongu oraz dwóch trasach koncertowych w Ameryce Południowej.

Studiował w Lemmens Institute w Louvain i Konserwatorium Królewskim w Liege. Brał udział w kursach mistrzowskich we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Włoszech. Wykłada grę na organach, muzykę kameralną i harmonię w Konserwatorium w Hasselt. Jest organistą tytularnym Katedry Świętego Quintusa oraz organistą miejskim. Jest założycielem i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Hasselt oraz serii koncertów organowych odbywających się w tym mieście i jego okolicach. Jest członkiem zarządu komitetu organowego Diecezji Hasselt. Należy także do Zrzeszenia Organistów Holenderskich. Ponadto jest prodziekanem Europejskiego Oddziału Amerykańskiego Zrzeszenia Organistów. W kwietniu 2005 roku otrzymał prestiżowe wyróżnienie od Stowarzyszenia Akademickiego "Sztuka- Nauka- Listy" w Paryżu.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    18 zł
  • Bilet ulgowy
    12 zł
  • Kontakt
    58 552-47-65
Bilety w cenie: rodzinny 40 zł, normalny 18 zł, ulgowy 12 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.