stat
Impreza już się odbyła

53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie: Hanna Dys (1 opinia)

w każdy piątek (od 26.06 do 21.08.2020), godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 12 zł
lis 29

niedziela, godz. 18:00

bilety 10 - 45 zł
Kup bilet
Archikatedra w Oliwie

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert organowy

Gdańskie Lato Muzyczne 2010 53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

Wystąpi:
Hanna Dys (Polska) - organy

W programie:
AUGUST GOTTFRIED RITTER - Sonata e-moll op. 19
FERENC LISZT - Introitus
CESAR FRANCK - Fantazja A-dur
MAURICE DURUFLE - Meditition pour orgue
LUSIS VIERNE - III Symfonia fis-moll
I. Allegro maestoso
II. Cantilene
V. Final

HANNA DYS - organy
Absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romana Peruckiego oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie organów prof. Wolfganga Zerera. Doskonaliła swe umiejętności na studiach solistycznych (Konzertexamen) w hamburskiej uczelni pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera i prof. Pietera van Dijka, uzyskując w 2007 roku dyplom z wyróżnieniem.

Wielokrotna stypendystka DAAD, Otto Stötterau Stiftung oraz Brahms Stiftung. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Organowego w Rumi, półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Organowego im. J.G. Silbermanna we Freibergu. Odbyła liczne kursy mistrzowskie w wielu krajach europejskich u znakomitych organistów, m. in. u prof. J. Laukvika, prof. L. Ghielmi, prof. O. Latry, prof. E. Lebrun, prof. S. Landale. W 2009 roku uzyskała doktorat w zakresie sztuki muzycznej. Jest wykładowcą na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Akademii Muzycznej oraz prowadzi klasę organów w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową, zarówno jako solistka jak i kameralistka. Występowała na festiwalach muzyki organowej w Polsce, Niemczech, Holandii, Finlandii, w Czechach, na Węgrzech, we Włoszech i in. Współpracuje z wieloma znakomitymi instrumentalistami i wokalistami wykonując szeroki repertuar. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Orkiestrą Kameralną, z chórem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Medycznej. Prezentuje organy Katedry Oliwskiej. Z okazji jubileuszu 60-lecia Akademii Muzycznej dokonała nagrania dzieła Wiesława Rentowskiego - Por dia de anos na 2 akordeony i organy. Nagrywała dla Polskiego Radia i TV.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    18 zł
  • Bilet ulgowy
    12 zł
  • Kontakt
    58 552-47-65
Bilety w cenie: rodzinny 40 zł, normalny 18 zł, ulgowy 12 zł

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.