stat
Impreza już się odbyła

53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie: Franz Lörch

Archikatedra w Oliwie

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert organowy

Gdańskie Lato Muzyczne 2010
53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie - Franz Lörch

Franz Lörch (Niemcy) - organy

W programie:
JOHANN SEBASTIAN BACH - Preludium i Fuga C-Dur BWV 545
DIETRICH BUXTEHUDE - Trzy wariacje nt. "Vater unser im Himmelreich"
JOHANN SEBASTIAN BACH - Fantazja G-Dur BWV 572
Très vitement - Gravement - Lentement
WOLFGANG AMADEUS MOZART - Chorał " Ach Gott vom Himmel sieh darein" KV 620b
z opery "Die Zauberflöte"
AUGUSTINIUS FRANZ KROPFREITER - Exsultet 1975
CESAR FRANCK - Cantabile H-Dur
HARALD GENZMER - Preludium, Aria i Finał 2002
JOSEPH RHEINBERGER - Andante - Andantino amabile , z op. 49
THEODORE DUBOIS - Toccata G-Dur


FRANZ LORCH - organy
Urodzony w Hohenzollern, studiował w Państwowej Szkole Muzycznej w Monachium w klasie organów prof. Karla Richtera. Od jego debiutu w Herkulessaal w Monachium, Franz Lörch zagrał wiele koncertów w najważniejszych centrach muzycznych Europy takich, jak Notre Dame Paryż, St. Paul's Londyn, St. Michaelis Hamburg, Kościół Kreuz w Dreźnie, Santa Maria w Vallicella Rzym, Mozarteum Salzburg, Grossmünster Zurych, w katedrach w Passau, Monachium, Mainz, Mediolanie, Bozana, Wiedniu, Kolonii, Magdeburgu, Salzburgu, St. Gallen, Linz, St. Florian, Bourges, Oslo, Helsinkach, Bordeaux, Kopenhadze, Budapeszcie, Warszawie, Rydze, Edynburgu. Występował, jako solista na organach na festiwalach muzycznych w Niemczech, Francji, Austrii, Bratysławie, Włoszech, Finlandii, Norwegii, Danii, Anglii, Szwecji, Holandii, Polsce i Szwajcarii.

W 1998 roku odbył trasę koncertową po USA, zagrał w St. Patrick w Nowym Jorku i w "Bazylice Narodowego Sanktuarium" w Waszyngtonie. Jako pierwszy wykonał utwory takich kompozytorów jak Harald Genzmer, Wilfried Hiller, Peter Jon a Korn, Augustinus Franz Kropfreiter, Roland Leistner-Mayer i Robert Maximilian Helmschrott. Często występował ze znanymi muzykami z Orkiestry Filharmonii Monachijskiej oraz z Orkiestrą Symfoniczną Radia z Bawarii. W 1987 zagrał pierwszy koncert organowy inaugurujący organy Klais w Filharmonii Monachijskiej.

Jest pierwszym organistą z Niemiec, który nagrał utwory francuskiego kompozytora i organisty z Notre Dame Louis Vierne na organach Marien w Ottobeuren. Jego ostatnie nagranie to "Współcześni Kompozytorzy w Bawarii". W latach 1985 - 2001 był wykładowcą gry na organach w Szkole Muzycznej im Richarda Straussa w Monachium. Od 1992 roku jest Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Monachium.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    18 zł
  • Bilet ulgowy
    12 zł
  • Kontakt
    58 552-47-65
Bilety w cenie: rodzinny 40 zł, normalny 18 zł, ulgowy 12 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.