stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

5 lat Dub Club Trójmiasto

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Dokładnie 6 kwietnia 2013 roku odbyła się pamiętna pierwsza impreza cyklu Dub Club Trójmiasto z udziałem Mungo's Hi Fi & YT oraz Radikal Guru. Od tamtego czasu zorganizowaliśmy 23 edycje, na których można było usłyszeć najciekawszych naszym zdaniem artystów na współczesnej scenie sound systemowej.

Lata '80 i '90

gru 14

sobota, godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 10 zł
Aby godnie uczcić 5 lat trzęsienia murami Sfinksa specjalnie dla Was ściągamy do trójmiasta Iration Steppas Official czyli absolutną czołówkę brytyjskiej sceny sound systemowej. Wokalne wsparcie Iration zapewni MC Echo Ranks.

Main:
Iration Steppas Official ft. Echo Ranks
Pandadread Sound System
Mack (Moonshine Recordings)

Nagłośnienie: Pandadread Sound System

Fontanna: OPEN DECKS!
Dj'kę na fontannie postanowiliśmy tej nocy udostępnić dla Was. Jeśli grasz reggae, dub, dubstep, jungle lub drum & bass i chciałbyś zagrać seta na DCT podeślij zgłoszenie na maila dubclub3m@gmail.com. Zgłoszenie musi zawierać link do seta oraz krótkie info na twój temat. Listę wybrańców ogłosimy 1 marca.

IRATION STEPPAS to absolutna legenda soundsystemowego grania i muzyki dub. Wszystko rozpoczęło się w 1990 roku, od grania sesji z duplate, by następnie rozwinąć skrzydła jako producenci wielu dubowych hitów, killerów granych na parkietach niezmiennie do dzisiaj. W swoim dorobku mają niezliczoną ilość wydawnictw, na wielu różnych nośnikach i formatach. Wielokrotnie gościli na najważniejszych festiwalach reggae w całej Europie, oraz sesjach dub organizowanych na całym świecie- oprócz Europy, grali też w USA, Azji, Australii i Afryce. Czyni to z Iration Steppas jeden z najważniejszych współczesnych projektów sceny soundsystemowej oraz jej bezsprzecznych weteranów.

Zarówno imprezy organizowane w Leeds na własnym sound systemie jak i te grane w klubach całej Europy od ponad 20 lat przyciągają swoim niepowtarzalnym klimatem, na którym bas trzęsie murami klubów. Ich charakterystyczne brzmienie oraz energia i spontaniczność nie pozwalają ustać w miejscu i rozgrzewają parkiety do czerwoności. W Sopocie Iration Steppas zagra z dobrze znanym polskiej publiczności MC Echo Ranks.
https://www.facebook.com/vanguardofdub

ECHO RANKS to wokalista pochodzący z Leicester w Wielkiej Brytanii, który uważany jest za jeden z oryginalniejszych głosów współczesnego dub / reggae. Przez lata rozwijał swoje umiejętności jako MC czołowych Sound Systemów z Leicester oraz wokalista i gwiazda The Dub Factory. W studiu współpracował z takimi producentami jak Kanka, Vibronics, Dub Providers, Hatti Vatti czy Dub Terror, co zaowocowało długą listą singli winylowych wydanych dla takich labeli jak Scoops, Dubalistik, Moonshine, Universal Egg oraz Reality Shock.

PANDADREAD SOUNDSYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto w Sfinksie zadbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych gwarantujących głęboki odbiór prezentowanej na nich muzyki.
https://www.facebook.com/pandadread/
https://soundcloud.com/pandadread

MACK to trójmiejski dj i promotor, który od ponad dekady działa aktywnie na polskiej scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył wytwórnię Moonshine Recordings, która między innymi za sprawą wydawnictw takich artystów jak Radikal Guru, RSD, DJ Madd czy 6Blocc zyskała spore uznanie na całym świecie. Katalog labelu liczy już ponad 50 wydawnictw winylowych z udziałem producentów i wokalistów z najodleglejszych zakątków globu jak Nowa Zelandia, Australia, Brazylia czy USA. Od tego roku wspólnie z Radikal Guru nadaje comiesięczną audycję radiową na falach Sub Fm. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji i ekskluzywnych dubplate'ów. Jego sety dj'skie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.
http://www.moonshine-recordings.com/
https://www.mixcloud.com/Moonshine_Recordings/
https://soundcloud.com/moonshine-recordings
https://www.facebook.com/Moonshine.Rec/
https://www.mash-up.pl/

CIEŚLA (Lublin) - lubelska selektorka wychowana na krakowskiej szkole dubu i kończących się o szóstej nad ranem mistycznych sesjach Dub Temple. Sound system addict pełną gębą; całkowicie oddawszy swe serce tej kulturze wytrwale stara się bywać na wszystkich ważniejszych reggae'owo-dubowych dansingach organizowanych w kraju. Pod wpływem krakowskiego otoczenia, w którym każdy prędzej czy później zaczyna dręczyć ludzi w klubach swoimi płytami, także i ona stanęła w końcu po tej drugiej stronie decków. Swoje pierwsze kroki stawiała dzięki uprzejmości chłopaków z Mystical BattaLion oraz United Soundz, na dobre wkraczając do gry w 2015 roku, a także przez kilka miesięcy aktywnie współpracując z tym ostatnim kolektywem. Podczas jej granych z winyli setów usłyszeć można przede wszystkim różne odmiany dubu: od spokojnych medytacyjnych klimatów, poprzez energiczne steppersy, aż po wagi ciężkiej najnowsze produkcje rodem z UK czy Francji, do których ma największą słabość. Nie zapominając o korzeniach nie stroni jednak także i od klasycznego brzmienia roots reggae z lat 70. i 80. Wielbicielka syren, delayów oraz innych efektów. Entuzjazm i szeroki uśmiech to jej znaki rozpoznawcze.
https://soundcloud.com/ciesla92

DUBIT to jednoosobowy projekt z trójmiasta. Od ponad roku można go usłyszeć co drugi wtorek na internetowych falach radia BigUpSession.com. Selekcja to pełny rozrzut reggowych wibracji, od rootsowych melodii po ciężkie steppy! Miłośnik syren i delayów
www.dubit.eu

ESBA (Mash-Up Records)
Z czeluści Sfinksa, mekki wszystkich spragnionych podziemnych rytmów i nieokrzesanej energii wyszło już wielu maniaków dźwięku. Coś jest w tych salach co wykręca dusze, każe szukać połamanych dźwięków, nieoczywistych ścieżek i atmosfery, która wgniata w parkiet. Temu nurtowi, jakieś 2 lata temu, dał się porwać Esba. Akolita drum'n'bassu, maniak energii, podążający ścieżką pokręconych, nieoczywistych tracków. Lubuje się w mieszance starych, sprawdzonych walców parkietowych i nowych, nieznanych, ale zawsze dobrych artystów. Mocne deepy i dobry, klasyczny dark drum'n'bass.
www.soundcloud.com/esbadnbpl

NOISY (Breaky Vibes)
Player drum & bass'u oraz wszelakiej muzyki bass'owej. Jeden z założycieli Breaky Vibes. Ten Pan charakteryzuje się szybkim tempem grania oraz wyszukanymi mega, futurystycznymi dropami.
Supportował takie gwiazdy jak: Noisia, Skrillex, Knife Party, Andy C, Black Sun Empire, The Upbeats, Flux Pavilion, Calyx & Teebee, S.P.Y, Sigma, Borgore, Modestep, Metrik, Aphrodite, Netsky, Fred V & Grafix i wielu innych... Dzierżył konsolety z min: Jae Overtech, GOORAL, PZG, Tom Encore, Radikal Guru, Ginee, Paszczak, Twin Prix, Detoxic.
http://soundcloud.com/noisy_dnb
http://mixcloud.com/Noisy_dnb

Mighty Lion Sound
Lubelska ekipa poruszającą się w obrębie wszystkich basowych gatunków z Jamajskim Vibe'em. Nikt z nich nie pamięta kiedy dokładnie to się zaczęło, jedynie wiadomo, że na 2 Discmanach i mixerze.
Autorzy świetnie przyjętego na Jamajce Mixtape Tony D Clutcheye czy promomixu płyty dla Burning Spectacular oraz wielu Bashmentowych mash-upów. Po krótkiej przerwie koncertowej wracają z nowym projektem "MLS Overdubbed" gdzie zaprezentują selekcję remixowaną dźwiękami z Afryki aż po UK. Gościli już na DubClub #13 jako support Channel One.
www.facebook.com/mightylionsoundcrew

Kordi - Szczeciński zapaleniec dobrej muzyki, lawirujący w różnych gatunkach od prawie dekady. Od kilku lat członek i współzałożyciel Easy Nuh Sound. Lubi wszelkie jamajskie brzmienia, ale od dwóch lat dub, wisedub i rootsteppy to jego ulubione nurty. Współorganizator szczecińskich Marleyek oraz nowego dubowego cyklu Selekcja Naturalna. Do tej pory grywał m.in. obok Oxman'a, Ras Jah High, Jah Love Soundsystem, Mr Borecki i nie tylko. Dobór tjunów i techniczna gra to rzecz, na której skupia największą uwagę.
www.mixcloud.com/EasyNuhSound

PIKO
Na muzycznej scenie obecny nieprzerwanie od 2001 roku dając sie poznać jako organizator niezliczonych wydarzeń klubowych i plenerowych w regionie kujawsko-pomorskim. Od wczesnej młodości zafascynowany szeroko pojętą muzyka bassowa , obecnie skupiając swoje zainteresowania i inspiracje głownie na głębokich i atmosferycznych dźwiękach dubstep i drum n bass. W latach 2010-2011 rezydent bydgoskiego Tabubaru a w latach 2014 - 2017 Towarzyska Kafe. Z powodzeniem miał okazje wystepować w większości dużych polskich miast suportujac czołowe persony związane z tzw połamaną sceną jak Fresh,Calyx&Teebee,Major Lazer,E.Z. Rollers,S.P.Y,Lenzman,Subwave,Biome itp. Zaliczył rownież udany epizod na Open Air Fire Festival na Litwie na Main Stage wraz z cała światowa plejada sceny Ragga Jungle.

MC Digital K - Rocznik 82', Gal (z plemienia bydgoskich Galów), wychowany ma muzyce hip hop, reggae, oldskool. Występował na wielu festiwalach muzycznych jak i z większością polskich soundsystemów. Reprezentant Ruff Puff Sound oraz W Bicie Skompany. Styl nawijania: Wolny styl Pijanego mistrza.

GREY RAVEN to pochodzący z Polski dj, mieszkający w kolebce dubstepu czyli londyńskim Croydon. Jak sam o sobie mówi jest fanem wielu gatunków muzycznych i od lat uczęszcza na sesje sound systemowe takie jak University Of Dub, ale to przez dubstep i wytwórnie takie jak Deep Medi czy System poszedł w kierunku korzeni, gdzie odnalazł roots reggae i dub. Prowadził audycję w piracki radiu Scream London, gdzie prezentował brzmienia roots reggae, dub i dubstep. Do tej pory oprócz Wielkiej Brytanii miał przyjemność zaprezentować swoją selekcję w Tajlandii, Kambodży, Wietnamie i Malezji. W Londynie grywa w klubach takich jak Basing House, Magic Roundabout czy Ministry of Sound. Będzie to jego pierwszy występ na ojczyzny łonie.
www.soundcloud.com/greyraven_music

Współpraca i patronaty:
http://www.sfinks700.com/
http://www.mash-up.pl/
http://www.moonshine-recordings.com/
http://www.trojmiasto.pl/
http://www.toksyna.fm/
https://www.lokaah.pl/
https://www.facebook.com/projektowa.sopot
http://www.muno.pl/
https://www.biletomat.pl/

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  35 zł
 • Przedsprzedaż
  20-30 zł
Bilety dostępne na stronie: www.bit.ly/iration-steppas-biletomat

Od 10 lutego będą dostępne bilety kolekcjonerskie (30 zł) w punktach stacjonarnych na terenie 3miasta.

W dniu imprezy wejściówki będą dostępne wyłącznie na bramce Sfinks700 w cenie 35 zł.

Punkty stacjonarne z biletami:
Lokaah, Gdańsk, Pańska 1
Lokaah, Gdynia, Świętojańska 38. tel 720 781 945
Projektowa, Sopot, Obrońców Westerplatte 2-4, tel 505 186 261

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni