• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

4. Gdańska Jesień Pianistyczna: Vladimir Kiradijew i Beata Bilińska

maj 8

środa, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 80 - 100 zł
Kup bilet
maj 11

sobota, godz. 18:00

Wstęp wolny
Sala Koncertowa na Ołowiance

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


4. Gdańska Jesień Pianistyczna
Koncert Symfoniczny

Vladimir Kiradijew - dyrygent
Beata Bilińska - fortepian

IGOR STRAWIŃSKI - "Feu d'artifice" (Fajerwerki) op.4
SIERGIEJ RACHMANINOW - III Koncert fortepianowy op.30 d-moll
MODEST MUSORGSKI - Obrazki z wystawy

o występujących:

BEATA BILIŃSKA
Urodziła się w Krakowie. Należy do czołówki polskich pianistów.
Od szesnastu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Obecnie prowadzi również liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą oraz zasiada w jury konkursów pianistycznych. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Po studiach przez 6 lat pełniła funkcję asystenta prof. Jasińskiego. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonaliła również w berlińskiej Hochschule der Kunste, studiując w klasie prof. Klausa Hellwiga. Brała udział w kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem wybitnych artystów , m.in. Lee Kum Sing, John Perry. Korzystała również z porad artystycznych Krystiana Zimermana. Beata Bilińska jest laureatką II Nagrody na I Międzynarodowym Konkur-sie Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy w 1993 roku oraz finalistką 46. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Feruccio Busoniego w Bolzano (Włochy) w 1994 roku. W 2002 roku została laureatką I Nagrody oraz Nagrody Publiczności na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Rina Sala Gallo" w Monzy we Włoszech. Występowała na wielu prestiżowych festiwalach i koncertowała m.in. w Austrii, Argentynie, Bułgarii, Czechach, Francji, Irlandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, USA i we Włoszech. W 2003 roku zadebiutowała w Carnegie Hall, w głównej sali "Isaac Stern Auditorium" w Nowym Jorku. The New York Concert Review relacjonuje to wydarzenie: " (...) otwarte emocjonalnie i serdeczne podejście pani Beaty Bilińskiej dokonały niemalże wyczynu, jakiego nigdy bym się nie spodziewał: sprawienia tę rozwlekłą Sonatą (Rachmaninow - Sonata b-moll) autentycznej przyjemności ! (...) wyśmienity recital!...". W swoim dorobku posiada 8 płyt CD, na których znalazły się nagrania muzyki Sergiusza Rachmaninowa, Fryderyka Chopina, koncerty fortepianowe L. van Beethovena, kompozycje na skrzypce i fortepian polskich kompozytorów XX wieku, utwory kameralne Aleksandra Tansmana oraz Koncert fortepianowy "Zmartwychwstanie" Krzysztofa Pende-reckiego nagrany wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Kompozytora.
Beata Bilińska była dwukrotnie nominowana do " Paszportu Polityki " oraz dwukrotnie do nagrody "Fryderyk". Za swoje płyty otrzymała liczne nagrody fonograficzne, m.in.: dwukrotnie "Pizzicato Supersonic Award" w Luxemburgu, "Joker Award" przyznawaną przez belgijskie "Les Crescendo", "Scherzo Award" w Madrycie i "Musica Award" w Rzymie oraz najbardziej prestiżowe wyróżnienie fonograficzne MIDEM Classical Award 2008.
Strona internnetowa artystki: https://www.bilinska.pl/biografia.html

WLADIMIR KIRADIJEW
Wladimir Kiradijew urodził się w Plovdiv w Bułgarii, z wyróżnieniem ukończył studia w zakresie dyrygentury, kompozycji i prowadzenia chórów w Państwowej Akademii Muzycznej w Sofii, ale od lat pracuje w Wiedniu. Dyrygenckie szlify zdobywał m.in. u takich sław jak Kurt Masur czy Franco Ferrara. Był dyrektorem artystycznym Opery w Sliven, dyrygentem Orkiestry Symfonicznej w Pasardjik oraz Filharmonii w Plovdiv, a także pierwszym dyrygentem wiedeńskiej Residenz Orchester. Współpracował z takimi orkiestrami i zespołami operowymi jak: Stadttheater Luzern, Narodowa Opera w Sofii, Opera Komiczna w Berlinie, Deutsche Oper w Berlinie, Metropol Theater w Berlinie, Berliner Symphoniker, Klangforum w Wiedniu, Opera w Grazu. Koncertował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Bułgarii, Czechach, Rosji, Meksyku, na Węgrzech, Litwie i Łotwie. Od wielu lat stale współpracuje z filharmoniami w całej Polce.

Karnety 4. Gdańskiej Jesieni Pianistycznej:
Karnet normalny: 28 zł
Karnet ulgowy: 18 zł
KARNET festiwalowy obejmuje minimum 3 koncerty i więcej (bez 24/11).

Bilety w cenie:

Kategoria I: 45zł, 35 zł
Kategoria II: 35zł, 25 zł
Kategoria III: 25 zł, 15 zł
Kategoria IV: 15 zł, 10 zł

Opinie