• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

4. Festiwal Filmowy Cinematika - kino + muzyka filmowa

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Pod koniec listopada w Gdańsku odbędzie się 4. edycja festiwalu Cinematika poświęconego muzyce filmowej i kinu. W programie znajdą się premierowy koncert muzyki filmowej z udziałem kilkunastoosobowej orkiestry symfoniczno-elektronicznej, chóru i solistów, koncert do kina niemego, międzynarodowy konkurs teledysków i krótkich filmów muzycznych oraz pokazy kina artystycznego i produkcji łączących stylistykę teledysków, kina gatunkowego i arthousowego. Festiwal odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz Centrum św. Jana.

W tym roku organizatorzy zapraszają na dwa koncerty, które zostaną zaprezentowane premierowo gdańskiej publiczności. Festiwal otworzy koncert zespołu BLED, do jednego z klasyków ery kina niemego Metropolis Fritza Langa z 1927 roku, największej w historii klasyki kina sci-fi produkcji ery kina niemego.

BLED to duet w osobach perkusisty Sławka Koryzno oraz trębacza, aranżera i kompozytora jazzowego Emila Miszka. Gdański duet bardzo mocno w swojej twórczości inspiruje się klasyką kina sci-fi, łącząc ambientowo-dronowy minimalizm z inspiracjami brzmieniami z Afryki i Azji. Ich interpretacja niemej klasyki filmu sci-fi idealnie wpisze się w krąg zainteresowań muzycznych zespołu. Koncert odbędzie się w czwartek, 23 listopada w Centrum św. Jana, o godz. 19.00.


Drugi koncert, to kontynuacja pasma tematycznego Echo Lat 80., eksplorującego brzmienia lat. 80, 90 i ich wpływ na stylistykę muzyki filmowej współczesnych filmów i seriali. Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego 24 listopada o godzinie 19:00 wystąpi kilkunastoosobowa orkiestra trójmiejskich muzyków Wave Orch Estra, łącząca brzmienia symfoniczne oraz elektroniczne. Towarzyszyć im będzie kilkuosobowy chór oraz soliści: Mila Jankowska, Krystyna Gedzik oraz William Malcolm. W programie koncertu znajdą się premierowe aranże, przygotowane specjalnie na gdański festiwal z filmów lat 80 i 90.

Program filmowy tegorocznego Festiwalu Cinematika, to międzynarodowy konkurs teledysków i krótkich filmów muzycznych oraz przedpremierowe pokazy kina artystycznego i produkcji łączących stylistykę teledysków, kina gatunkowego oraz kina arthousowego. Pełen program filmowy dostępny będzie na początku listopada.

Festiwal odbędzie w terminie 23-26 listopada w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz Centrum św. Jana. Bilety na koncerty dostępne są na stronie Festiwalu.

Festiwal odbywa się dzięki współfinansowaniu Miasta Gdańska oraz Samorządu Województwa Pomorskiego. Parterami są Gdański Teatr Szekspirowski oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Pomysł i produkcja Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 95 zł
Bilety na pokazy filmowe: 20-26 zł
Bilety na koncert do kina niemego: 50-60 zł
Bilety na koncert muzyki filmowej: 75-95 zł

Opinie