• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

4. Dni Muzyki Wokalnej w Gdyni

  • Kalendarz
    w każdą sobotę (od 21.11 do 05.12.2020), godz. 19:00
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Przed nami czwarta edycja Dni Muzyki Wokalnej w Gdyni, która odbędzie się tym razem wyłącznie w formie on-line. Zachęcamy więc gorąco do zajęcia wygodnego miejsca w fotelu i delektowania się wyjątkowo zróżnicowanym repertuarem, który zaprezentują zaproszeni przez nas artyści. Co tydzień publikować będziemy dla Państwa jedno nagranie, które po premierze będzie dalej dostępne on-line, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość zorganizowania sobie prywatnego koncertu o dogodnej dla siebie porze.

kwi 7

niedziela, godz. 16:00

Gdańsk Sopot,
bilety 99 zł
Kup bilet
mar'25 15

sobota, godz. 18:30

bilety 79 - 249 zł
Kup bilet
Specjalnie na potrzeby wydarzenia on-line stworzyliśmy kanał Dni Muzyki Wokalnej na YouTube, na którym publikować będziemy kolejne premierowe nagrania.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Harmonogram:
niedziela, 15 listopada, godz. 18:00 - Dwa Światy
sobota, 21 listopada, godz. 19:00 - Art'n'Voices
sobota, 28 listopada, godz. 19:00 - Sobstyl/Klimek/Świniarski
sobota, 5 grudnia, godz. 19:00 - Simultaneo



4. Dni Muzyki Wokalnej w Gdyni organizowane są przez Fundację Polihymnia. Wydarzenie odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Gdyni

O wykonawcach:
Dwa Światy - Zespół dwóch dziewczyn z Białegostoku. Ich różne podejście do życia nie stoi na przeszkodzie w tworzeniu niezwykle zgranego muzycznie duetu. Zosia Geresz i Kaja Bezzubik znają się i grają razem już dobre cztery lata, jednak dopiero kilka miesięcy temu zaczęły promować zespół, między innymi za pomocą mediów społecznościowych. Zosia na co dzień studiuje lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim i gra w teatrze muzycznym Buffo. Kaja jest studentką psychologii na Uniwersytecie SWPS. Obie muzyce poświęcają każdą wolną chwilę, tworząc, komponując i nagrywając. Mają za sobą wiele publicznych koncertów w różnych miastach, ale najlepiej czują się grając na białostockim rynku Kościuszki. Dziewczyny bardzo dobrze odnajdują się w coverach, jednak teraz są w trakcie tworzenia własnego materiału, z którego piosenkę Daj mi śnić będziecie mogli usłyszeć na koncercie w ramach 4. Dni Muzyki Wokalnej w Gdyni.

ArtnVoices Zespół wokalny powstał w 2010 roku. W jego skład wchodzą muzycy od lat związani ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku.
Oficjalną siedzibą zespołu jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie.
Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a capella. W swoim repertuarze posiada muzykę różnych epok począwszy od renesansu, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla zespołu.

ArtnVoices był wielokrotnie nagradzany w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
W swoim dorobku posiada dziesięć nagród Grand Prix m. in. 11. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat w Sopocie (2015 r.) czy Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere w Gdańsku (2014 r.). Zespół odniósł sukces w dwóch prestiżowych konkursach należących do Europejskiego Grand Prix Chóralistyki: Polifonico Guido di Arezzo we Włoszech (2017 r.) i Tolosako Abesbatza Lehiaketa w Hiszpanii (2019 r.), na którym zdobył dwie I nagrody.
ArtnVoices z powodzeniem koncertuje w całym kraju i Europie, występując na wielu festiwalach. Odbył dwie zagraniczne trasy koncertowe w Prowansji i Kraju Basków, zyskując uznanie środowiska muzycznego i publiczności.

Alicja Sobstyl - Swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w wieku 7 lat, uczęszczając na prywatne lekcje fortepianu i gitary, jednak już wtedy, będąc małą dziewczynką, powtarzała, że chce śpiewać i wytrwale do tego dążyła.Od 13. roku życia związana jest z Młodzieżowym Domem Kultury pod Akacją w Lublinie. To tam rozpoczęła swoją przygodę, uczestnicząc w konkursach i na festiwalach, na których udawało jej się zdobywać wyróżnienia i miejsca na podium (m.in. dwukrotny tytuł Diamentu Lublina, który umożliwił jej poznanie pracy w studio, nagranie piosenek, współpracę z muzykami takimi jak Mietek Jurecki, Piotr Cugowski czy Wojciech Cugowski), Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej, Ogólnopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej w Kraśniku, Wojewódzki Konkurs Artystyczny 7 talent i inne). Tam też rozpoczęła praktykę w zespole wokalnym i gitarowym. Za namową nauczycielki śpiewu zdała egzaminy wstępne do szkoły muzycznej II stopnia, którą ukończyła w 2018 roku z oceną bardzo dobrą.
Obecnie studiuje wokalistykę jazzową w klasie dr Krystyny Stańko na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Ziemowit Klimek - Kontrabasista i kompozytor oraz student Kompozycji i Aranżacji na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 9 lat aktywnie działa na trójmiejskiej scenie muzycznej, występując w licznych projektach m.in. z; The Kings Road, Katarzyną Groniec, Tomkiem Olszewskim, Natalią Capelik-Muiangą, Patricks Hat, Jeżozwierz. Obecnie jest na stałe związany z zespołem Immortal Onion oraz Hanią Rani. Na przestrzeni ostatnich lat zagrał ponad 150 koncertów w 11 krajach. Zdobyte w wielu zespołach doświadczenie oraz klasyczne i jazzowe wykształcenie sprawiają, że jako instrumentalista świetnie odnajduje się w zróżnicowanych gatunkach muzycznych, od folku, przez jazz, muzykę improwizowaną, aż po metal progresywny i elektronikę.

Maciej Świniarski - Obecnie jest studentem studiów magisterskich na kierunku jazz i muzyka estradowa, specjalność wokal. To domorosły instrumentalista, songwriter i aranżer.
Swobodnie porusza się w wielu stylach muzyki - od współczesnego jazzu, przez muzykę rozrywkową, na śpiewie chóralnym kończąc. Wszechstronne zainteresowania muzyczne pozwoliły mu podzielić scenę z takimi artystami jak Bobby McFerrin czy Krystyna Stańko oraz wykonywanie wspólnych projektów muzyki a cappella z chórami z Trójmiasta i Poznania. Szczególnie fascynuje się brzmieniami akustycznymi.

Simultaneo - Grupa wokalna, której centrum zainteresowań stanowi muzyka dawna - dzieła powstałe w epokach średniowiecza, renesansu i baroku - oraz kompozycje współczesne. Działalność artystyczna zespołu koncentruje się na poszukiwaniu łącznika pomiędzy utworami dawnych mistrzów i kompozycjami twórców żyjących dzisiaj.
W ostatnim czasie zespół dokonał prawykonań i polskich premier dzieł kompozytorów z Włoch (Alberto Schiavo), Estonii (Tõnu Kõrvits), Francji (Charles Van Hemelryck) i Islandii (Páll Ragnar Pálsson).
Zespół Wokalny Simultaneo wystąpił na koncertach i festiwalach w Trójmieście, we Władysławowie, w Kwidzynie, Grudziądzu, Toruniu czy Olsztynie, koncertował również w ramach prestiżowych wydarzeń i festiwali w Estonii, Finlandii i Islandii.
Założycielem i dyrygentem Simultaneo jest Karol Kisiel

Mirosław Pachowicz - Z wyróżnieniem ukończył w gdańskiej Akademii Muzycznej fagot i teorię muzyki. Pierwszy fagocista Filharmonii Bałtyckiej, adiunkt-doktor w Alma Mater. W 2019 r. wskrzesił klasę fagotu w Szkole Muzycznej w Olsztynie. Członek Gdańskiego Tria Stroikowego, z którym zdobył nagrody na konkursach na Malcie (2014) i w Barletcie (Włochy, 2015). Z zespołem regularnie koncertuje (w 2018 r. m.in. w Wilnie, w 2019 prawykonanie In Namen B. Witkowskiego na festiwalu Muzyka naszych czasów w EFM im. K. Pendereckiego w Lusławicach). W ostatnich latach dokonał nagrań płytowych (m.in. tria stroikowe kompozytorów gdańskich, utwory nagrodzone na II Kwidzyńskiej Wiośnie Muzycznej, kompozycje R. de Boisdeffre i Sz. Laksa). Koncertuje także jako solista. W 2019 roku po 20 latach od gdańskiej premiery ponownie zagrał w Gdańsku Koncert na fagot i małą orkiestrę A. Panufnika dedykowany pamięci ks. J. Popiełuszki i wystąpił w cyklu Skalholt Summer Concerts w Islandii prawykonując napisane dla niego "Scherzo" B. Witkowskiego. Od 2013 r. dyrektor artystyczny i koordynator cyklu Muzyka Europy w kościele gdańskiej Polonii.

Jego wielką pasją są podróże i lotnictwo. Regularnie publikuje w portalu Pasazer.com, jest autorem artykułów dla miesięcznika Poznaj Świat. Wielokrotnie brał udział w audycjach Nie śpij zwiedzaj z Radiem Gdańsk prowadzonych przez red. Beatę Szewczyk. Prowadzi także bloga podróżniczego www.wloczykij-vagabond.pl.

Opinie