• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

3miasto Rock & Metal Split

Koncert promujący płytę "3miasto Rock & Metal Split". Ideą wydawnictwa (już drugiego) jest przedstawienie szerokiej publiczności zespołów grających różne odmiany muzyki rockowej i metalowej.

lis 20

niedziela, godz. 19:00

bilety 40 zł
przedsprzedaż 30 zł
gru 5

poniedziałek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 120 zł
przedsprzedaż 99 - 109 zł
Kup bilet
Tym razem w gdańskim klubie Wydział Remontowy zagrają:

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


EXPLOZER
Początki zespołu powstały w 2009 roku po przyłączeniu do formacji BLITZKRIEG gitarzysty Włodka Mańkowskiego, który jeszcze na początku lat 90 grał we Lwowie w zespole LAZARET. Po przeprowadzce do Polski dał się poznać w zespole ENTERPRISE, oraz na krótko jako basista i wokalista w GHOST. Elementem spinającym poprzedni skład, jest gitarzysta rytmiczny Krzysztof SIURO Siurnicki. Razem z Włodkiem tworzą uzupełniający się tandem gitarzystów.

Aktualne brzmienie i filozofia zespołu zrodziła się w 2011 roku, kiedy to po odejściu dotychczasowej sekcji rytmicznej w składzie kapeli pojawił się perkusista Krzysztof MAŁY Jankowski. Bębniarz ten znany jest przede wszystkim jako członek zespołu GHOST,a także, HELL- BORN, NOIZZER czy GRIN. Sekcję rytmiczną EXPLOZERA uzupełnił w maju 2011r. z trudem odnaleziony przez SIURA w czeluściach serwisów społecznościowych basista Mariusz MARYJO Szulist, wprowadzając do Metalcorowej stylistyki zespołu unikalne brzmienie basu bezprogowego. Tak więc MAŁY z MARYJO stworzyli prawdziwie wybuchową rytm-sekcję , dzięki czemu dotychczasowe znane z koncertów w 2009 I 2010 roku brzmienie zespołu EXPLOZER przeobraziło się o 180stopni. Niestety, z końcem marca 2013r. skład zespołu opuścił Maryjo, a jego miejsce zajął nie mniej uzdolniony bas-men Bocian, muzyk znanego zespołu z Trójmiasta "Clockwise".

Muzykę zespołu charakteryzuje: mocny, niski i czytelny wokal z pozbawionymi zbędnej wulgarności polskimi tekstami oraz dopracowane solówki. Spójne, z lekarską precyzją wydobywane riffy gitary rytmicznej. Klarowny, potężny i miażdżący bas. Mocne, rzetelne, nie pozbawione smaczków i finezji bębny.

SKŁAD ZESPOŁU:
Włodzimierz Mańkowski- gitara solowa, wokal
Krzysztof Siurnicki- gitara, wokal
Bocian (Marek Gańko) - bas, wokal
Krzysztof Jankowski- perkusja

www.explozer.pl/

DIAVOLOPERA
Zespół DIAVOLOPERA powstał pod koniec 2009 roku w Gdyni. Muzykę jaką wykonujemy można zaklasyfikować do szeroko pojętego nurtu Gothic Rock/Metalu, z mocnym wpływem muzyki elektronicznej. W połowie 2010 roku udało się nam po raz pierwszy wejść do studia i zarejestrować materiał demo. Nagrań dokonano w studio Adama Drywy w Gdyni a na debiucie znalazły się utwory "Alone", "Daddy" oraz "Princess".

Materiał ten pozwolił nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców, zbierając bardzo dobre recenzje.
Początek roku 2011 to głównie działalność koncertowa, oraz przygotowania do kolejnej wizyty w studio, do której dochodzi w okolicach wakacji.

Realizacją i produkcją tym razem zajął się Mateusz Sieńko z grupy Milczenie Owiec. Promo CD 2011 zawiera cztery utwory - "Desire", "Bad Taste", "For T..." oraz "Kraul" - utrzymane w tej samej konwencji muzycznej. Do naszych największych sukcesów możemy zaliczyć 1-sze miejsce w przeglądzie "UnderGramy" 2012 w Tczewie, ścisły finał "RockStar" 2011 Festiwal (2500 tyś zgłoszonych zespołów), koncerty u boku grup KAT, KSU czy LIPALI ....

Pod koniec lipca 2012 wydaliśmy wszystkie nasze dotychczasowe studyjne nagrania w formie Digi-Pack'a zatytułowanego "PRELUDIUM".

Z początkiem 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z agencją Fantom Media, a najbliższe plany to nakręcenie teledysku oraz intensywna promocja medialna i koncertowa "Preludium".

www.diavolopera.pl/zespol/

RUM
Folkmetalowy zespół Rum powstał 23 czerwca 2009 w Rumi. Łączy cięższe brzmienie gitar z instrumentami ludowymi, takimi jak: akordeon, lira korbowa, flet, mandola, mandolina... Poza licznymi "biesiadnymi" tekstami można doszukać się bardziej mitologiczno-folklorystycznych inspiracji.

Tomasz [Ślimak] Kłeczek - wokal, lira korbowa, gitara
Dominik [Gibson] Liadis - akordeon
Rafał [Wyszo] Wyszomirski - gitara, mandola, flet
Łukasz [Śmigło] Śmigiel - perkusja
Michał [Misiek] Felski - bas

www.rumfolkmetal.com.pl/

Quintus Miller
Psychopatyczny morderca, który został uwięziony w ścianach Domu dla obłąkanych. To bohater jednej z powieści Grahama Mastertona. Postać ta stała się punktem wyjścia dla powołanego w 2008 roku przez Daniel Mazurowskiego ( gitara i gitara basowa) zespołu. Do współpracy udało mu się pozyskać Pawła Śledzia ( perkusja) i Sebastiana Mazurowskiego- wokal.

W 2011 roku do składu dołączył Kamil Czajkowski ( gitara ).Muzyka i teksty zespołu opowiadają historie o ludziach nieprzewidywalnych, społecznie wyalienowanych, psychopatycznych i groźnych zarazem. Zespół jako inspirację wymienia muzykę z pod znaku grunge i stoner rocka jednak udaje mu się tworzyć swoje, rozpoznawalne brzmienie wsparte ciekawymi tekstami. Obecnie zespół nagrywa swój debiutancki materiał i koncertuje.

www.facebook.com/quintusmiller

I.N.C
Istniejący bez większych sukcesów od 2005 roku sopocki Insane Noise Creator po licznych przetasowaniach personalnych

powiększył swój skład do kwintetu i jak sami muzycy mówią, grupa startuje z pozycji czystego konta. Muzyka zawarta na powstającym właśnie nowym materiale to fuzja math core'a z elementami death i techno thrash metalu.

Obecny skład zespołu:
Piotr Kwiatkowski - voc
Marcin Borzecki - git
Krzysztof Dobrowolski - git
Sebastian Lange - bas
Krzysztof Jankowski - dr

www.facebook.com/Insane-Noise-Creator

SadZone Records jest prywatnym przedsięwzięciem mającym na celu promocję młodych, trójmiejskich zespołów rockowych i metalowych. W roku 2011 ukazało się pierwsze wydawnictwo (płyta CD) pt. "3miasto Metal Split", które zostało wyprodukowane ze środków finansowych wszystkich zespołów zamieszczonych na płycie, tj. zespołów: Chrest, Clockwise, Bad Taste, Procez, Killoff.

W tym samym roku ramach promocji płyty zorganizowane zostały dwa koncerty ją promujące: w gdyńskim Blues Clubie oraz w sopockim Sfinksie 700. Dodatkowo płyta miała swoją premierę medialną na antenie regionalnego Radia Kaszebe oraz jako power play Radia Heavy Metal Attack.

Druga edycja nosząca nazwę "3miasto Rock & Metal Split", która ukazała się w tym roku przy wsparciu finansowym Miasta Sopot, zawiera utwory trójmiejskich zespołów grających różne odmiany muzyki metalowej i rockowej: Manslaughter, Chrest, Quintus Miller, I.N.C., Explozer, Rum, Diavolopera, Psychollywood.

Płyta promowana jest poprzez trzy koncerty: we wrześniu odbył się koncert w Sopocie w klubie Sfinks 700, w październiku planowany jest koncert w gdańskim Wydziale Remontowym, natomiast w listopadzie odbędzie się koncert w Blues Clubie w Gdyni.

Ciąg dalszy nastąpi...

Opinie