stat
PATRONAT

28. Finał WOŚP w Gdańsku

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku po raz kolejny włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 28. Finału pieniądze zbierane będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zbieramy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

13 stycznia o godz. 19:45 odsłonięta zostanie w miejscu, gdzie stała scena ostatniego finału WOŚP, tablica poświęconą pamięci prezydenta Pawła Adamowicza oraz o godzinie 19.55 wyślemy Światełko do Nieba na cześć pamięci Pawła Adamowicza.

"...Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności...To jest czas dzielenia się dobrem.." Paweł Adamowicz.


Koncert finałowy "Gdańsk dzieli się dobrem"
Lokalizacja: przy Pl. Solidarności i Europejskim Centrum Solidarności


Koncert rozpocznie się ok godz. 16:00 i zakończy ok. godz. 21:00.

Wystąpią takie gwiazdy jak: Voo Voo z Gośćmi, Sound'n'Grace, ØRGANEK, Audiofeels, Lipali, Zuzia Jabłońska, KOMBI, Natalia Cepelik Muianga Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

Szczegółowy program koncertu opublikowany zostanie w grudniu b.r.

Organizatorzy koncertu: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk,
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, gdansk.pl, Radio Eska

Atrakcje towarzyszące:

Od godziny 15.00 na terenie wydarzenia będą uruchomione różnorodne atrakcje:

- sklepik WOŚP
- dwie loterie
- pomiary ciśnienia i cukru
- pokazy gaszenia dla dzieci i dorosłych
- oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS
- warsztaty z pierwszej pomocy

oraz wiele innych atrakcji towarzyszących.


Strefa Food Court

Trójmiejskie samochody gastronomiczne, tzw. food trucki zbiorą się wszystkie w strefie gastronomicznej WOŚP zapewniając szeroki wybór rozgrzewającego jedzenia na większy i mniejszy głód. W menu nie zabraknie też rozgrzewających napojów.

Podczas koncertu nie zabraknie licytacji wyjątkowych przedmiotów/usług, które będę licytowane ze sceny przez prowadzących. Na finał zaplanowano tradycyjne "światełka do nieba" i pokaz sztucznych ogni.

Aukcje na Allegro

Fundacja WOŚP oraz Allegro uruchomili specjalny serwis aukcyjny. Korzystanie z niego jest darmowe, a wpłaty za wygrane aukcje wpływają bezpośrednio na konto Fundacji. Gdańskie aukcje podlinkowane są w zakładce aukcje na stronie gdanskdlaorkiestry.pl.


Jak można jeszcze dołączyć?

- Zostać wolontariuszem


Wciąż można zgłosić się jako wolontariusz 28 Finału WOŚP w Gdańsku. Wystarczy wejść na stronę internetową gdanskdlaorkiestry.pl i wypełnić formularz.


- Przekazać rzeczy na loterię/licytację

Jak co roku podczas Finału przy Placu Solidarności organizujemy loterie fantowe. Zysk ze sprzedaży losów w całości przeznaczany jest na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do włączenia się w loterię zapraszamy firmy, które chciałby przekazać fanty na loterię. Mogą to być vouchery, zniżki, wejściówki, bilety na usługi przez Państwa prowadzone, a także zabawki, artykuły papiernicze, książki, kalendarze itd.

- Zorganizować w swojej firmie atrakcje i zaprosić wolontariuszy z puszkami

Jeżeli w dzień Finału organizujesz w swojej firmie specjalne atrakcje (np. pokaz starych aut, wyścigi sportowe, pokazy taneczne) i chciałbyś wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaproś wolontariuszy z puszkami, którzy będą Wam towarzyszyć i zbierać datki.

- Przygotuj dla wolontariuszy zniżki w dniu Finału

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie odbyłaby się bez rzeszy wolontariuszy, którzy w ten jeden dzień wychodzą na ulicę i zbierają pieniądze na sprzęt dla dzieci i seniorów. Nie straszna im pogoda czy temperatura jaka towarzyszy nam tego dnia. Zapraszamy serdecznie wszystkie firmy usługowo gastronomiczne do wsparcia osób kwestujących np. poprzez serwowanie darmowej herbaty/kawy dla wszystkich wolontariuszy, którzy okażą identyfikator.

Przeczytaj także

Opinie 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni