stat
Impreza już się odbyła

2 x Camus

Wnuk, DAVID PATHÉ-CAMUS czyta dzieło sławnego Dziadka Alberta. Wybrane fragmenty w oryginale do odsłuchania na stronie goyki3.pl już od 21 maja. Dzień później zapraszamy do przeczytania zapisków Wnuka z czasu pandemii.

Wydając w 1947 roku "Dżumę" - historie o epidemii w algierskim Oranie, Albert Camus nie przypuszczał, iż jego powieść stanie się jedną z najczęściej wznawianych i omawianych książek xx wieku.

Tuż po wybuchu pandemii Covid-19 czytelnicy w całej Europie, w tym także w Polsce, sięgneli po Dżumę po raz kolejny szukając w niej uniwersalnej historii o walce z zarazą, poświeceniu i nadziei.

Joanna Cichocka- Gula
Dyrektor Goyki 3 Art Inkubator

A jakie są Wasze ulubione fragmenty tej książki?

David Pathé-Camus jest francuskim pisarzem i tłumaczem, który przez kilka lat pracował również jako agent literacki, wydawca i dokumentalista.

Jest autorem m.in. serii historycznych powieści fantasy "The Book of the Cross" ("Le Roman de la croix", Robert Laffont), opublikowanych w 7 krajach, powieści graficznej, "The Cigar that Fell in Love With a Pipe" (Self Made Hero, ilustracje Nicka Abadzisa) oraz serii wykładów, wywiadów, przedmów do konferencji o H.P. Lovecrafcie, Alanie Moore'u, science fiction, gatre fiction, popularnej fikcji, pisaniu i tłumaczeniu.

Przez 7 lat uczył "Science fiction, fantasy & horror literature" w Paris III La Sorbonne-Nouvelle, a obecnie mieszka w Polsce, gdzie uczy się polskiego oraz tłumaczy i redaguje cały Lovecraft na język francuski.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij