• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

2. Kids Film Fest Sopot - Festiwal Filmów Młodego Widza

Kids Film Fest - Festiwal Młodego Widza to druga edycja nowego festiwalu filmowego w Sopocie skierowanego do najmłodszych widzów, który odbędzie się na początku października 2022.

Celem festiwalu jest edukacja kulturowa, filmowa i społeczna młodego widza w wieku od 6 do 15 lat. Zaprezentujemy premierowe filmy dla dzieci i młodzieży, w tym pokazy dla zorganizowanych grup szkolnych, które poszerzone zostaną o filmową lekcję edukacyjną po seansie.

W programie znajdą się filmy fabularne i animowane dedykowane do konkretnych grup wiekowych o wybitnych wartościach artystycznych oraz wartościowym przekazie edukacyjnym.

Każda projekcja filmowa ma formułę lekcji filmowej, poprzedzonej prelekcją filmoznawcy - edukatora, a po projekcji lekcją edukacyjną wokół zagadnień poruszonych w filmie (ok. 30 min.) Projekcje odbędą się 6 października w godzinach porannych (czwartek) w sopockim Multikinie. Zapraszamy grupy szkolne do zapisywania się na lekcje filmowe!

Warsztaty z animacji poklatkowej odbędą się 8 października w sopockim Art Inkubatorze przy ul. Goyki 3 i skierowane są wyłącznie dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Warsztaty odbędą się pod hasłem "Duchy Goyki" a każdy uczestnik stworzy własną postać ducha, którego historia umieszczona zostanie w przygotowanej wcześniej makiecie Willi Goyki. Warsztaty poprowadzą sopoccy artyści Grażyna Rigall i Konrad Kulczyński. Zapisy na warsztaty prowadzone są wyłącznie indywidualnie, a liczba miejsc jest ograniczona.
PROGRAM:

POKAZY GRUPOWE DLA SZKÓŁ

6.10.2022 / godz. 9.00 -11.00 / Multikino Sopot

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona - POKAZ PRZEDPREMIEROWY
+ filmowa lekcja prowadzona przez kulturoznawczynię i filmoznawczynię Paulinę Pohl.
Szkoła podstawowa / klasy 0-3 / pokaz dla grup szkolnych

6.10.2022 / godz. 10.00 - 12.15 / Multikino Sopot
GDZIE JEST ANNE FRANK?
+ filmowa lekcja prowadzona przez kulturoznawczynię i filmoznawczynię Paulinę Pohl.
Szkoła podstawowa / klasy 4-7 / pokaz dla grup szkolnych

WARSZTATY FILMOWE Z ANIMACJI POKLATKOWEJ - DLA KAŻDEGO

8.10.2022 / godz. 11.00-13.00 / Goyki 3 Art Inkubator, Sopot
Profesjonalne warsztaty z filmu animowanego z twórcami prezentowanych na i nagradzanych filmów animowanych na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych.
Warsztaty dla dzieci/młodzieży w wieku 12-15 lat

Pomysłodawcami festiwalu są twórcy organizowanego od 22 lat Sopot Film Festivalu oraz Festiwalu Filmów Animowanych ANIMAFEST w Gdańsku. Festiwal Kids Film Fest dofinansowany jest ze środków Miasta Sopotu.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 - 30 zł
Bilety i zapisy grupowe:
Cena biletu: 10 zł uczeń / wstęp dla opiekuna grupy – bezpłatny.
Cena biletu na warsztaty animacji poklatkowej – 30 zł (zapisy indywidualne)

Zapisy / rezerwacje / kontakt na adres e-mail: Kids Film Fest

Opinie