• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

17. Festiwal Filmów Jednominutowych

Garść kreatywności, szczypta samodyscypliny i sporo zaangażowania tyle wystarczy, aby zamknąć opowieść w jednej minucie. Pomysłowość i film trwający 60 sekund to jedyne wymogi, jakie muszą spełnić uczestnicy konkursu. U nas filmowe wyzwanie może podjąć każdy, bez względu na wiek i doświadczenie. Fabuła, forma oraz mini-dokument to trzy kategorie, w ramach których znakomite Jury ocenia nadesłane filmy.

Czas na wielki finał w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku! W czasie dwudniowego festiwalu będzie można obejrzeć najlepsze jednominutowe produkcje tego sezonu. Będzie można także spotkać członków Jury znakomitymi ludźmi kina, którzy przedstawią swoje spojrzenie na sztukę filmu:

Typowy Jędrzej - Student Filmoznawstwa: filmoznawca, bloger, influencer, robi śmieszne rzeczy, które czasem są śmieszne. Przebija balon wielkiego ego i braku luzu. W sieci komunikuje się WIELKIMI LITERAMI.

Piotr Kurpiewski: filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, kierownik Zakładu Filmu i Mediów w Instytucie Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w historii kina polskiego, autor książki "Historia na ekranie Polski Ludowej". Wykładowca Akademii Polskiego Filmu, współpracownik Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Tadeusz Łysiak: reżyser, scenarzysta, absolwent Wydziału Kulturoznawstwa na UW, student reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jego film "Sukienka" był w 2022 roku nominowany do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski.

Zapraszamy na wielkie historie zamknięte w krótkiej formie!
PROGRAM FESTIWALU:

19 października
Ratusz Staromiejski w Gdańsku (Korzenna 33/35)


17:00-17:45
Typowy Jędrzej - Student Filmoznawstwa: "Kluskarze - raczej nie na serio o niektórych aktorach i aktorkach" (prezentacja)

18:00-19:30
Tadeusz Łysiak: o reżyserii filmowej (rozmowa)

prowadzenie: Piotr Kurpiewski

20 października
Centrum św. Jana w Gdańsku (Świętojańska 50)

19:00-20:30
Finałowy pokaz najlepszych filmów jednominutowych + wręczenie nagród
prowadzenie: Szymon Jachimek

Przeczytaj także

Opinie