stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

16. Urodziny Aquaparku - piknik muzyczny na tarasach

Aquapark w Sopocie obchodzi 16. urodziny. Z tej okazji odbędzie się festyn muzyczny. Zagrają dla Was na żywo Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra oraz Zespół ŻUKI.

Paweł Domagała #1984 Tour

pop
cze 9

niedziela, godz. 20:00 - 22:00

bilety 90-130 zł


Każdy kto do nas zawita otrzyma ulotkę z 20% zniżką na baseny i sauny. Dodatkowo dla chętnych będzie przygotowana strefa gastronomiczna.

Na początku wystąpi Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra, który został założony w 1980 r. W Europie pojawił się na początku lat 90-tych ubiegłego wieku.  Od 30-stu lat koncertuje z ogromnym powodzeniem na wszystkich najważniejszych festiwalach w Europie, odnosząc sukcesy, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia (m.in Grand Prix na światowym konkursie jazzowym w Le Havre we Francji). Szeroki wachlarz repertuaru zespołu stanowią głównie utwory w klimatach swingowych, bossa nova oraz spiritual, porywające standardy jazzowe i dixielandowe. Riverboat Ramblers  zabiera słuchaczy w muzyczną podróż śladem wielkich artystów: Glenna Millera, Counta Basiego i Duke'a Ellingtona.

Z powodzeniem wykonują muzykę latynoamerykańską, największe przeboje rosyjskie i grane we własnych aranżacjach szlagiery muzyki popularnej.

Trzon zespołu tworzą Sergiej Kriuczkow, znakomity trębacz i wokalista oraz Juriy Mishchenko, kontrabasista. W skład orkiestry wchodzą również: Adam Zagrodzki - perkusja, Marek Jurski - piano, Marcin Janek - saksofon/klarnet  oraz Marek Romanowski - puzon.
Niewątpliwym atutem zespołu jest wokalista, Sergiej Kriuczkow o charakterystycznej barwie głosu, zwany przez szeroką publiczność "Białym Luisem Armstrongiem"...
Swing w języku angielskim znaczy "kołysać się". Powstały w latach 30-tych w USA gatunek zyskał ogromną popularność w następnej dekadzie. Chociaż przez dziesięciolecia utwory swingowe nie zdobywały pierwszych miejsc przebojów, zawsze czule poruszały odbiorców i pozytywnie nastrajały. Przy muzyce zespołu Riverboat Ramblers nie sposób ustać spokojnie. Swing is King!

Od 19.30 scenę opanuje Zespół ŻUKI, który od początku lat osiemdziesiątych gra w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski (gitara, wokal), Adam Staniszewski (gitara, wokal), Marek Posieczek (gitara basowa, wokal), Jerzy Bołka (perkusja), popularyzują największe przeboje Rock`a lat 60 i 70. Głównie utwory The Beatles, której nazwę przejęli w języku polskim oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free, Krzysztofa Klenczona, a także autorskie utwory.

W Studenckim Centrum Pracy Twórczej "Beanus`70" w Bydgoszczy dołączył do Zespołu, w roli producenta Mirosław Balbuza, po czym w 1987 roku zadebiutowali na profesjonalnej scenie. Od pierwszego koncertu rodzimy show business i gwiazdy polskiej estrady znakomicie odebrały zespół i należycie oceniły jego wartość polegającą na zaskakującej wierności interpretacji z oryginałami, naturalności, a przede wszystkim na spontanicznej radości i żywiołowości promieniującej za sceny. Tym bardziej, że wtedy prezentowanie "cudzych" utworów anglojęzycznych na profesjonalnej polskiej estradzie, praktycznie graniczyło z cudem w kontekście rodzimej, lansowanej na kultowych festiwalach i w mediach twórczości.

Od wielu lat w ciągu roku wykonują na żywo około stu koncertów adresowanych do ogromnej, wielopokoleniowej widowni, wywołując u niej wielką radość, spontaniczność i entuzjazm.
Wielokrotnie występowali między innymi w USA, Libanie, Izraelu, Francji, Austrii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Czechach, Słowacji, Białorusi, i na Litwie.
Brali między innymi udział w Festiwalach piosenki: Sopot, Palanga (Litwa), Kołobrzeg, Złoty Szlagier(Białoruś), trasach koncertowych: Dinozaury Rocka, Trzy Dekady Polskiego Rock`a, Lata z Radiem (PR1), Inwazji Mocy (RMF), Wyborach Miss Polonia i innych.

Do wyjątkowych sukcesów należą także wspólne występy z gwiazdami światowych scen: z grupami Electric Light Orchestra, The Rubettes, Slade, Kings, The Trogs, The Marmolade, Swinging Blue Jeans, Bad Boys Blue, Boney M, Pet Shop Boys, Smoke, Texas, Bob`em Kimbal`em (Toto), Fish`em (Maryllion), gwiazdami rosyjskiej i włoskiej estrady.

Zdobyli szereg prestiżowych wyróżnień i nagród w kraju i za granicą. Dotychczas nagrali płytę "DOM" z kompozycjami ich Idola - Krzysztofa Klenczona, natomiast ich utwory znalazły się w wielu wydawnictwach fonograficznych. W przygotowaniu jest debiutancki materiał z własnymi kompozycjami.
Kochają koncerty, prezentacje na żywo przed własną, wspaniałą, wielopokoleniową publicznością, która uśmiechnięta, z bijącym sercem lubi tak samo, jak oni radować się, "...tańczyć i krzyczeć..." przy ulubionych, rockowych przebojach XX wieku.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni