stat
Impreza odwołana
PATRONAT

15. Gdańska Jesień Pianistyczna - Jonathan Plowright 

Zapraszamy na 15. Gdańską Jesień Pianistyczną do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 17 listopada wystąpi Orkiestra PFB pod batutą Łukasza Borowicza oraz pianista Jonathan Plowright.

6 listopada - 4 grudnia 2020, godz. 19:00

Online
Wstęp wolny
Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Łukasz Borowicz - dyrygent
Jonathan Plowright - fortepian
Konrad Mielnik - prowadzenie

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Henryk Mikołaj Górecki - Genesis II (Canti strumentali per 15 esecutori) op. 19 nr 2
Aleksander Tansman - II Koncert fortepianowy
Przerwa
Igor Strawiński - Suita z baletu Ognisty ptak

W programie nie mogło zabraknąć kompozycji śląskiego mistrza Henryka Mikołaja Góreckiego. Po sonorystycznych Canti instrumentalis, neoklasyczny II Koncert Tansmana w wykonaniu świetnego brytyjskiego pianisty Jonathana Plowrighta. A na koniec Łukasz Borowicz będzie mógł zabłysnąć w efektownej suicie z Ognistego ptaka Igora Strawińskiego.

Łukasz Borowicz, dyrygent tak chętnie sięgający po nieznane pozycje zarówno polskie, jak i europejskie, tym razem przedstawi rzadziej grywaną kompozycję Henryka Mikołaja Góreckiego z wczesnego okresu jego twórczości. Potem brutalną odkrywczość Góreckiego zastąpi elegancja i wdzięk Tansmana, kompozytora niezwykle płodnego, efektownego, którego kompozycje od początku cieszyły się niezwykłą popularnością.

W drugiej części koncertu muzyka do baletu Ognisty ptak. Ta kompozycja to pierwszy utwór, który skomponował młody i nikomu wówczas nieznany rosyjski kompozytor Igor Strawiński dla słynnych Baletów Rosyjskich Diagilewa. Muzyka do tego baletu okazała się wielkim sukcesem. Strawiński na najbliższe lata połączył swoją karierę z Baletami Rosyjskimi, czego owocem były kolejne arcydzieła: Pietruszka i Święto wiosny.

Cena karnetowa: 106,50 zł -126,50 zł (cena koncertów na Sali Koncertowej: 6.11, 13.11, 20.11, 27.11)
 
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.