stat
PATRONAT

15. Gdańska Jesień Pianistyczna - Alessio Bax

Zapraszamy na 15. Gdańską Jesień Pianistyczną do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 13 listopada wystąpi Orkiestra PFB pod batutą Jacka Kaspszyka oraz pianista Alessio Bax.

 

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpi:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Jacek Kaspszyk - dyrygent
Alessio Bax - fortepian
Konrad Mielnik - prowadzenie

Program:
Ryszard Wagner - Poemat symfoniczny Idylla Zygfryda WWV 103
Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert fortepianowy A-dur KV 414
Przerwa 
Franz Schubert - VIII Symfonia h-moll Niedokończona

Kameralny koncert Mozarta i późnoromantyczny poemat Wagnera zestawił Jacek Kaspszyk w programie swojego koncertu z najsłynniejszą symfonią Schuberta  Niedokończoną. Solistą będzie włoski pianista Alessio Bax, laureat słynnego konkursu pianistycznego w Leeds w 2000 roku.

Jacek Kaspszyk to dyrygent znany dobrze polskim melomanom. Ostatnimi czasy był związany z czołowymi polskimi orkiestrami we Wrocławiu, Katowicach i w Warszawie. Jednym z ulubionych obszarów, znanego z temperamentu dyrygenta, jest późny romantyzm od Wagnera do Mahlera. Tym razem zaproponował oparty na muzyce z tetralogii poemat Idylla Zygfryda. Natomiast włoski pianista, laureat dwóch ważnych konkursów pianistycznych w Leeds i Hamamatsu Alessio Bax wybrał kameralny Koncert fortepianowy A-dur KV 414 Mozarta.

Ten koncert, napisany przez Mozarta na same smyczki (czasami nawet jest wykonywany jako kwintet fortepianowy) należy do pierwszych koncertów napisanych w Wiedniu i otwiera wspaniałą serię wielkich koncertów fortepianowych Mozarta. Symfonia Schuberta, nosząca dość mylący tytuł Niedokończona (wiele wskazuje, że Schubert, podobnie jak Beethoven w swoim op. 111, nie planował klasycznego, czteroczęściowego cyklu), należy do najsłynniejszych dzieł symfoniki romantycznej. Aż trudno uwierzyć, że dzieło to musiało czekać na swoje prawykonanie aż 42 lata, a sam kompozytor nigdy go nie usłyszał.

Cena karnetowa: 106, 50-126, 50 zł (cena koncertów na Sali Koncertowej: 6.11, 13.11, 20.11, 27.11)

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
Kup bilet
paź 30-31

piątek - sobota

Gdańsk
bilety 65 zł
ulgowy 43 zł
lis 23

poniedziałek, godz. 19:00

bilety 53-126,5 zł
ulgowy 43-95 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.