stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

14. Gdańskie Targi Turystyczne (12 opinii)

GDAŃSK TURYSTYKĄ STOI

Już po raz czternasty Międzynarodowe Targi Gdańskie zapraszają na wiosenne spotkanie z branżą turystyczną w ramach Gdańskich Targów Turystycznych GTT, Salonu Organizatorów Imprez Event Expo, Salonu Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych Kajak Expo oraz premierowych - Travel & Love Salon Podróży Romantycznych i Poślubnych i Activity Expo Salonu Sprzętu Turystycznego i Rekreacyjnego. Targi odbędą się w dniach 15-17 kwietnia br.

Honorowy patronat nad Targami sprawują Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska oraz Polska Organizacja Turystyczna, Polska Izba Turystyki, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Gdańskie Targi Turystyczne od wielu lat plasują się w czołówce turystycznych imprez targowych w Polsce. Ta ugruntowana pozycja sprawia, iż rok rocznie 10 tysięcy zwiedzających i ponad 300 wystawców z kraju i zagranicy przyjeżdża do Gdańska. Wystawcy zaprezentują swoją aktualną ofertę. Wśród nich touroperatorzy, biura podróży, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, regiony turystyczne i miasta z Polski i zagranicy. Zaprezentują się m.in. Chorwacja, Jamajka, Mongolia, Namibia, Nepal, Turcja, Polska oraz kraj partnerski Targów - Słowacja, która promować będzie tegoroczne Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie, odbywające się na przełomie kwietnia, maja br. w Bratysławie i Koszycach.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

Prezydencja Polski w Unii - Turystyka w UE
Prezydencja Polski w Unii Europejskiej spowodowała rozszerzenie programu targów o specjalne wydarzenie - panel "Turystyka w Polsce na tle Unii Europejskiej. Marketing turystyki w Polsce i UE - szanse i wyzwanie". Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy o działaniach Komisji Europejskiej w zakresie rozwoju turystyki w Unii Europejskiej, jak również aktywizacja działań branży na rzecz rozwoju potencjału turystyki przyjazdowej do Polski oraz całego regionu Morza Bałtyckiego. Temat ten zostanie również poruszony podczas Międzynarodowego Forum Turystyki Studenckiej "Turystyka w Unii Europejskiej w XXI w.", które organizuje Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

Wyjątkowo KOLOROWE otwarcie
15 kwietnia, dokładnie w czasie rozpoczęcia Targów ruszy ogólnopolska, turystyczna kampania promocyjna województwa pomorskiego realizowana pod hasłem "Pomorskie - Nabierz Kolorów". To przesłanie, które ma zachęcić do zmiany i wezwać do porzucenia szarej codzienności. Ma wskazywać, że Pomorskie to dobry kurs na wypoczynek o każdej porze roku. Wiosną turystyka aktywna, latem - wodna. Turystyka kulturalna na jesień, a zimą relaks czyli wypoczynek SPA. W kampanii każdej z pór roku przypisano odpowiednią kolorystykę. Dzięki temu wiosna, lato, jesień i zima kojarzą się z określoną barwą i pakietem sezonowych atrakcji województwa pomorskiego.

KRAJ PARTNERSKI TARGÓW - SŁOWACJA
Goście Targów będą mieli niezwykłą okazję poznać najpiękniejsze i unikalne regiony słowackich krajobrazów, skosztować specjałów kuchni, degustować wina, wziąć udział w konkursach wiedzy o Słowacji, a także poznać ofertę ośrodków letniego i zimowego wypoczynku, kąpielisk termalnych, uzdrowisk, hoteli Spa & Wellness, czy zapoznać się ze słowackimi zabytkami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO.

PREMIERY GTT
Po raz pierwszy w Polsce!
I. Salon Podróży Romantycznych i Poślubnych TRAVEL & LOVE
Pomysłodawcą tego projektu jest wydawca i redaktor naczelny magazynu All Inclusive - Michał Domański. Głównymi partnerami Salonu Podróży Romantycznych i Poślubnych TRAVEL & LOVE są magazyn All Inclusive oraz Gdańska Organizacja Turystyczna, która wdraża nowy projekt Gdańsk & LOVE promujący Gdańsk, jako miasto dla zakochanych turystów.

I. Salon Sprzętu Turystycznego i Rekreacyjnego ACTIVITY EXPO
KAJAK KEXPO Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych, który stwarza możliwość dorocznego spotkania pasjonatów kajakarstwa i najważniejszych uczestników tego biznesu w Polsce, zdobywa coraz więcej zwolenników. W ubiegłym roku wzbogaciliśmy targi o Salon Rowerowy i to towarzystwo okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ miłośnicy kajakarstwa bardzo często są turystami rowerowymi. W tym roku na życzenie gości wzbogacamy imprezę rowerową o wszystkie inne formy aktywności, stąd ACTIVITY EXPO - okazja do spotkania pasjonatów sportu i rekreacji. W ramach Salonu m.in. rowery, rolki, deskorolki, wrotkarstwo, nordic walking, fitness & wellness, pokazy i zawody w wielu dyscyplinach sportowych.

Activity Expo - strefa sportu i rekreacji na żywo:
- Międzynarodowe zawody w slalomie na rolkach GDAŃSK SLALOM SESSION 2011,org. Bałtyckie Stowarzyszenie Freeskate'u
- Strefa AWFiS - m.in. wiosłuj z mistrzem, mini zawody na ergowiosłach, spotkania z mistrzami Adamem Korolem i Leszkiem Blanikiem, org. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
- Zawody w kolarstwie górskim MTB BIKE TOUR GDAŃSK, org. MOSIR GDAŃSK
- Strefa Nordic Walking - projekt: Zakochaj się w Nordic Walking, szkolenia z zakresu technik, prezentacje, pokazy, gry i zabawy, org. Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking
- Strefa EURO 2012 - interaktywne atrakcje i zawody promujące EURO 2012 w Gdańsku, org. Urząd Miejski w Gdańsku
- Gdańsk na rolkach - wiosenne zawody we wrotkach dla dzieci, org. SKF Twister Trójmiasto
- Pokazy i prezentacje najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku

W RAMACH TARGÓW

KAJAK EXPO Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych
Wystawcy Kajak Expo zaprezentują ofertę kajaków, kanadyjek, łodzi, pontonów, wyposażenia, odzieży, akcesorii dla miłośników kajakarstwa. Pierwszy dzień Kajak Expo - piątek będzie dniem kajakarstwa morskiego, drugi - sobota dniem kajakarstwa górskiego, a niedziela - dniem turystyki kajakowej.

W ramach KAJAK EXPO m.in.
- pokazy Freestyle'u kajakowego prowadzone przez Utę Kühn
- Klub Kajakarza; prezentacje klubów kajakowych
- Kajak Jemboree - pokazy laureatów festiwalu filmów i zdjęć o tematyce kajakowej
- Kajak na uwięzi - konkurs w basenie dla członków klubów kajakowych
- DO WIOSEŁ - konkurs na ergometrach
- pokazy technik ratowniczych, org. Fundacja Ratownictwa Bezpieczni nad Wodą
- pierwsza pomoc - konkurs dla członków klubów kajakowych, org. Fundacja Ratownictwa Bezpieczni nad Wodą

EVENT EXPO Salon Organizatorów Imprez
Swoją ofertę zaprezentują firmy organizujące imprezy integracyjne, motywacyjne, wyjazdy firmowe, koncerty, festyny, pokazy i prezentacje. Firmy te najczęściej wystawiają się poprzez prezentację swoich najciekawszych ofert, dzięki czemu współtworzą atrakcyjny program dla odwiedzających. W ramach Salonu m.in. pokazy barmańskie, wieża wspinaczkowa, miasteczko gokartowe.

KONKURSY GTT

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
STUDY TOUR - dla dziennikarzy i branży turystycznej
ZAMEK W GNIEWIE w programie wizyty m.in. uroczyste powitanie wystrzałem armatnim, przyodzianie w stroje z epoki, podpisanie kontraktu na służbę gęsim piórem, wizyta w Kaplicy Zamkowej, obiad biesiadny, widowisko multimedialne "Wakacje z duchami", zwiedzanie zamkowej męczennicy.

SOMONINO przyjazna turystom gmina - podczas wizyty studyjnej goście będą zwiedzali zabytkowy XVII w. kościół w Goręczynie, odwiedzą gospodarstwo agroturystyczne "U Sochy" w Ramlejach, będą mieli okazję do zdobycia "Prawa Jazdy" na powożenie bryczką "Kaszebsczi Kuczer", czy możliwość przejażdżki wozem drabiniastym.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TARGÓW www.mtgsa.com.pl/title,Program,pid,992.html

Targi otwarte dla zwiedzających:
15 - 16 kwietnia (piątek - sobota) 10.00 - 18.00
17 kwietnia (niedziela) 10.00 - 17.00

bilety: normalny 6 zł, rodzinny 12, ulgowy 2 zł

Przeczytaj także

Opinie (12)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.