stat
Impreza już się odbyła

1125 Niepewności Tour vol. 2

Zespól 1125 zawita do Tczewa z nowym materiałem z albumu Niepewności czas. Podczas koncertu usłyszymy 10 nowych piosenek nawiązujących do klasyki gatunku - będących mocną, krytyczną i mamy nadzieję celną, reakcją na otaczające nas realia społeczno-polityczne.

Po okresie mniejszej aktywności, zespół powraca z nowym albumem i rusza w trasę koncertową. 1125 to sztandarowy zespół polskiej sceny hardcore. Powstał w 1996 roku w małym miasteczku Złotów, z inicjatywy Piotra Michasia (weterana lat 80-tych z lokalnie kultowego zespołu Reżim), który zrekrutował młodszych niemal o pokolenia chłopaków. Skład okazał się połączeniem idealnym.

punk - koncerty w Trójmieście


Zespół z marszu nagrał pierwszą kasetę, która okazała się hitem na scenie undergroundowej, a po występie na Totalnym Rozpierdolu Systemu w Podkowie Leśnej w 1997 roku, zaczął koncertować w całym kraju. 1125 byli wówczas kwintesencją stylu hardcore, a jednocześnie mieli w sobie te kilkanaście procent punk rocka co sygnalizowała zarówno nazwa 1125 pochodząca ze sztandarowego kawałka Rejestracji, jak i sama muzyka oraz polskie teksty. Wszystko to sprawiło, że "jedenastki" jednoczyły punków i hardcorowców.

Aktywność 1125 sprawiła, że Złotów stał się "stolicą polskiego hardcore", a kapela jego symbolem. Błyskawicznie przygotowany nowy materiał, został nagrany tym razem w szwedzkim studio Soundlab, co było potężnym jakościowo skokiem w dyskografii zespołu. W 1999 roku materiał ten ukazał się na płycie "Płonie mi serce", a utwory z niej pochodzące do dziś są trzonem koncertowego setu zespołu. Kolejne lata to split album z zespołem Frontside, oraz druga wizyta w Szwecji. Jej owocem była płyta "Nieugięci" (2002), zdradzająca skłonność do nieco cięższego, metalowego brzmienia. Następne albumy zespołu to "Next War" (2004), "Victims Of Forgetting" (2007) oraz "For When Tomorrow Comes" (2008).

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.