• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

11 listopada w Narodowym Muzeum Morskim - Spichlerze na Ołowiance

Gry muzealne, moda retro, przedwojenne pocztówki i ukryte wiadomości dla ciekawskich - zapraszamy do pełnego atrakcji uczczenia jednego z najpiękniejszych polskich świąt narodowych! W dniu Narodowego Święta Niepodległości w głównej siedzibie Narodowego Muzeum Morskiego na zwiedzających będą czekać zadania, ciekawostki i gry zaczerpnięte z legendarnej epoki polskiego dwudziestolecia międzywojennego.

cze 13

poniedziałek, godz. 22:00

Gdańsk,
bilety 129 zł

23 lipca - 14 sierpnia 2022

Gdańsk
Wstęp wolny
Do wspólnej zabawy będzie można przyłączyć się od godziny 10:00 do 15:00, a bilety wstępu do Spichlerzy na Ołowiance będą tego dnia w promocyjnej cenie 3 zł!

Zapraszamy całe rodziny i osoby indywidualne, starszych i młodszych - każdy pasjonat historii i klimatu retro powinien 11 listopada odwiedzić Narodowe Muzeum Morskie!

Dla tych, którzy nie będą mogli być tego dnia z nami, mamy odświętny program online! Śledźcie 11 listopada nasz profil i kanał na YouTube:
https://www.youtube.com/c/NarodoweMuzeumMorskie

Spichlerze na Ołowiance - PROGRAM
Gra muzealna - zadania w stylu retro wprowadzą zwiedzających w czasy dwudziestolecia międzywojennego - okresu budowania niepodległej Polski. Karty z zadaniami do gry będzie można pobrać na II piętrze wystawy stałej.

Zakodowane informacje - dla dociekliwych entuzjastów historii na II piętrze wystawy ukryte zostaną QR kody z ciekawostkami i zadaniami o II Rzeczypospolitej oraz o czasach tuż przed odzyskaniem niepodległości.

Wyślij swoją pocztówkę znad morza - na miłośników tradycyjnej metody przesyłania pozdrowień znad morza będą czekać piękne widokówki przedwojennych nadmorskich miejscowości; spisane na nich pozdrowienia będzie można umieścić w specjalnej skrzynce pocztowej z godłem II Rzeczypospolitej. Autorzy najbardziej oryginalnych pozdrowień otrzymają nagrody.

Ubierz się w stylu retro - 11 listopada warto świętować również odświętną stylizacją! Goście, którzy przyjdą do Spichlerzy na Ołowiance w strojach stylizowanych na lata 20. lub 30. XX w., będą mieli szansę zdobyć specjalny upominek.


Program Online:
Dla gości, którzy 11 listopada nie będą mogli odwiedzić oddziałów NMM osobiście, kuratorzy przygotowali tematyczny program na muzealnym profilu Facebook.com i kanale YouTube.

10:00 Pakiet edukacyjny -
Ciekawostki, zagadki i gry związane z wystawą wirtualną "Polskie wybrzeże w okresie międzywojennym na archiwalnych zdjęciach i pocztówkach".

11:00 "Poradnik z wywczasu nad morzem polskim" - para zabawnych podróżniczek podzieli się swoimi przeżyciami z wakacyjnych przygód nad morzem w latach 20. i 30. XX w. Podczas rozmów wprawni słuchacze będą mogli wychwycić informacje składające się na trzy tajne hasła; na pierwszego widza, który w komentarzu pod postem filmowym wpisze wszystkie odgadnięte słowa, będzie czekać nagroda

12:00 Film z cyklu Wywiad z zabytkiem pt. "Obrazy z MS Batory" - czy możliwe jest, aby cokolwiek pozostało z pierwotnego wyposażenia legendarnego polskiego transatlantyka? Okazuje się, że tak! Zobaczcie sami!

13:00 Pakiet edukacyjny - historie, ciekawostki i zadania związane z życiem i pracą słynnych polskich naukowców działających na obczyźnie

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.