• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

11 listopada w Centrum Hewelianum

Środa z narodowym akcentem!


Czy wiecie, że według historyków, II wojna światowa potrwałaby znacznie dłużej gdyby nie polscy matematycy? Macie ochotę uczcić ten wyjątkowy dzień biało-czerwonym elementem stroju? A może chcielibyście samodzielnie zbudować własny układ pierwiastkowy? Czy Wasze dzieci marzą o kosmicznej podróży?


Zapraszamy do odwiedzenia gdańskiego centrum nauki właśnie 11 listopada.


Tego dnia uczcimy także Święto Niepodległości rozdając nagrody - każda osoba, która przyjdzie do Centrum Hewelianum w stroju z narodowym akcentem i zakupi bilet wstępu, otrzyma nagrodę gwarantowaną - upominek.Pełny program atrakcji na 11 listopada:


- Warsztaty "Enigma. Odszyfrować zwycięstwo."


Enigma była niemiecką, przenośną, elektromechaniczną maszyną szyfrującą, której zakodowane wiadomości udało się rozszyfrować trzem Polakom: Jerzemu Różyckiemu, Henrykowi Zygalskiemu i Marianowi Rejewskiemu! Warsztaty przedstawiają, jak wielką rolę mieli ci trzej matematycy w rozszyfrowaniu Enigmy. A po takiej dawce ciekawych informacji będzie czas na samodzielne zakodowanie i odkodowanie sekretnej wiadomości!


11 listopada, godz. 12:00, 13:30, 15:00, w ramach biletu do Centrum Hewelianum.


- "Ozdobne kotyliony"


Z okazji Święta Niepodległości, osoby odwiedzające Centrum Hewelianum będą mogły własnoręcznie wykonać biało-czerwone kotyliony! Będzie to nie tylko doskonały sposób na uświetnienie tego dnia, ale także wspaniała, angażująca zabawa dla dzieci!


11 listopada, zajęcia w trybie ciągłym, w ramach biletu do Centrum Hewelianum.


- "Pierwiastki! W szeregu zbiórka!"


Zabawimy się w układanie nietypowych, naukowych puzzli! Ich elementami będą poszczególne atomy, a końcowym efektem układ pierwiastkowy! Tych, którzy lubią budować trójwymiarowe modele czeka niezwykłe wyzwanie - za pomocą prostych komponentów będą mogli stworzyć niezwykle popularną cząsteczkę!


11 listopada, zajęcia w trybie ciągłym, w ramach biletu do Centrum Hewelianum.


- "Parada planet w Laboratorium Pana Kleksa"


Kosmik jest przybyszem z odległej galaktyki, który przyleciał do Układu Słonecznego, aby odnaleźć planetę, na której znajduje się słynne "życie". Z jego badań wynika, że właśnie w naszym układzie planetarnym znajdzie odpowiednie miejsce. Uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną szansę towarzyszenia Kosmikowi w jego podróży oraz przeżycia nieziemskiej przygody poznając planety Układu Słonecznego.


11 listopada, godz. 11:30, 13:30, 15:30, w ramach biletu do "Laboratorium Pana Kleksa".


Przeczytaj także

Opinie