• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Jubileuszowy Chóru Kameralnego 441 Hz

Już w najbliższą sobotę, 18 czerwca 2016 roku, o godz. 19:30 w Centrum św. Jana w Gdańsku (ul. Świętojańska 50) odbędzie się Koncert Jubileuszowy Chóru Kameralnego "441 Hz", znanego trójmiejskiej publiczności.

paź 6

piątek, godz. 19:30

Wstęp wolny
paź 7

sobota, godz. 19:00

bilety 20-30 zł
Kup bilet
Chór powstał w 2006 roku z inicjatywy studentów gdańskiej Akademii Muzycznej. Na co dzień prowadzi aktywną działalność koncertową, promującą repertuar muzyki najnowszej. Jego wiodącym celem jest wykonawstwo i promowanie współczesnej muzyki wokalnej. Okazjonalnie bierze także udział w warsztatach i spektaklach. Chór jest laureatem wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych. W dorobku zespołu są dwa samodzielne wydawnictwa płytowe: "Serioso-Giocoso" (LIVE DVD) i "Modern Choral Masterpieces" (CD). Założycielem i dyrygentem Chóru jest Anna Wilczewska.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Na to szczególne wydarzenie, jakim jest pierwsza dekada chóru, Herce przygotowują szereg awangardowych (jak na wykonawców muzyki współczesnej przystało) niespodzianek, a wśród słuchaczy (a może i nie tylko) znajdzie się wiele zaproszonych przez zespół ex-Herców.

Bądźcie z Hercami w ten szczególny dla nich dzień! Zawitajcie do przepięknej przestrzeni Centrum św. Jana, rozsiądźcie się wygodnie w fotelach i rozsmakujcie się w jubileuszowych hercowych dźwiękach! Będzie pysznie!

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/272428016444575/

Hercowe media:
www.441hz.pl
www.facebook.com/441Hz

Wstęp na koncert jest wolny.
***

Organizatorzy:
Chór Kameralny 441 Hz
Fundacja NOVA ARTE

Patronat medialny:
Chórtownia
O.pl Polski Portal Kultury
POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Polska Dziennik Bałtycki
Radio Gdańsk S.A.
Trojmiasto.pl

Partner:
Photo Storytellers

Współpraca:
Nadbałtyckie Centrum Kultury


Chor Kameralny 441 Hz (fot. Michał Wilkowski)
Chor Kameralny 441 Hz (fot. Michał Wilkowski)


CHÓR KAMERALNY "441 Hz" powstał w 2006 roku z inicjatywy studentów gdańskiej Akademii Muzycznej. Na co dzień prowadzi aktywną działalność koncertową, promującą repertuar muzyki najnowszej. Odbył tournée koncertowe do Włoch i Niemiec, a także organizował koncerty w Gdańsku w ramach wymiany artystycznej z chórami ze Szwecji i Czech. Wiodącym celem Chóru Kameralnego "441 Hz" jest wykonawstwo i promowanie współczesnej muzyki wokalnej.

Jest laureatem nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych. Zdobył: GRAND PRIX, statuetkę Sopockiej Mewy, dwie nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zwyciężył w kategorii Muzyka świecka, uzyskując ZŁOTY DYPLOM na 12. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym MUNDUS CANTAT 2016; dwa Złote Medale oraz zwycięstwa w kategoriach: Muzyka współczesna oraz Chóry Kameralne na Międzynarodowym Festiwalu "Slovakia Cantat" w Bratysławie (2016), Złoty Dyplom i II Nagroda na 46. Ogólnopolskim Festiwalu "Legnica Cantat" (2015), Nagroda Grand Prix XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie, oraz szereg nagród specjalnych: za najlepsze wykonanie kompozycji współczesnej, za najlepszą technikę wokalną oraz nagroda dla najlepszego dyrygenta (2014). Chór Kameralny "441 Hz" otrzymał również Nagrodę Grand Prix X Kaszubskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie (2014), a także Złoty Medal i I Miejsce na II Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym (2013), I Miejsce w kat. "A" (chóry o wysokim poziomie artystycznym) na XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi (2009) oraz Złoty Medal na III Międzynarodowym Festiwalu Mundus Cantat w Sopocie (2007).

Zespół posiada również wydawnictwa płytowe: nagranie, które zostało zrealizowane podczas koncertu dyplomowego studenta Kompozycji - Krzysztofa Zimmermanna, zostało wydane w 2007 roku na płycie z okazji 60-lecia Akademii Muzycznej w Gdańsku. Natomiast w 2012 roku została wydana płyta z Koncertu Serioso-Giocoso, zawierająca kompozycje współczesne, charakteryzujące się nowatorskim językiem muzycznym. W 2014 została wydana nakładem wydawnictwa DUX płyta zatytułowana "Modern Choral Masterpieces".

W marcu 2013 zespół był chórem warsztatowym podczas I Ogólnopolskich Warsztatów Współczesnej Muzyki Chóralnej w Gdańsku, które poprowadził prof. Bart Bouckaert z Belgii. Owocem współpracy z Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku był udział chóru w premierze spektaklu teatralnego "Antyhona", który został wystawiony w ramach Festiwalu Inny Wymiar - Wschód Kultury. W listopadzie 2013 roku Chór "441 Hz" brał udział w warsztatach "Głos w akcji" i wraz ze znakomitym zespołem wokalnym Neue Vocalsolisten ze Stuttgartu prawykonał kompozycję Karola Nepelskiego.

Założycielem i dyrygentem Chóru jest Anna Wilczewska, pracownik Akademii Muzycznej w Gdańsku na stanowisku adiunkta, dwukrotna laureatka nagród na Ogólnopolskich Konkursach Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu (2006, 2008), stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2008), nagrodzona Sopocką Muzą dla Młodych Twórców (2011), medalem honorowym "Zasłużony dla kultury polskiej" (2014), wyróżniona stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego (2014, 2015).

Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Opinie