stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

10. Festiwal NDI Sopot Classic - Koncert Finałowy (3 opinie)

Tegoroczną edycje festiwalu zakończymy Galą Operową. Na scenie gościć będziemy Rolando Villazón - jest uznawany za jednego z największych żyjących tenorów.

Relacja z imprezy

Rolando Villazón _ tenor
Pumeza Matshikiza _ sopran
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent
Monika Zamachowska - prowadzenie koncertu

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Pochodzi z Meksyku, gdzie odbył studia muzyczne w Państwowym Konserwatorium Muzycznym. Następnie dostał się do programu dla młodych artystów w Pittsburghu oraz w Operze w San Francisco. Publiczności i krytyce dał się poznać dzięki zwycięstwom w licznych, prestiżowych konkursach w kategorii opery i zarzueli. W Europie zadebiutował w 1999 jako Des Grieux w Manon Masseneta w Teatro Carlo Felice w Genui. Następnie występował w Operze Paryskiej, jako Alfredo w La Traviata Verdiego i Staatsoper w Berlinie jako Macduff w Makbecie Verdiego oraz w Bayerische Staatsoper w Monachium i Staatsoper w Wiedniu. W 2005 zadebiutował na Festiwalu w Salzburgu, jako Alfredo w La traviata obok Anny Netrebko.

W 2007 podpisał kontrakt z Deutsche Grammophon. Podczas sopockiego Koncertu Artyście towarzyszyć będzie sopranistka Pumeza Matshikiza uznana przez Independent za "jednym z najbardziej ekscytujących współczesnych głosów operowych" . Matshikiza to wschodząca gwiazda światowej opery. Pochodzi z RPA. Studiowała w Royal College of Music w Londynie. Występowała w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii (Covent Garden) , Włoszech (La Scala), Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj także

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.