stat
Impreza już się odbyła

10. Dni Muzyki Nowej / Lambert, Innercity Ensemble

Wydarzenie w ramach

10. Dni Muzyki Nowej

10.01.2020 / G.20.00
Lambert / True / polska premiera
Innercity Ensemble / IV

Lambert / True
Lambert - piano

bilety 40-60 zł
przedsprzedaż 30-50 zł
Kup bilet
bilety 25-85 zł
Kup bilet
Jego dychotomiczną naturę publiczność Dni Muzyki Nowej mogła poznać już w 2015 roku, kiedy wystąpił w ramach zwieńczenia sezonu koncertowego w klubie Żak. Z jednej strony mógł intrygować tajemniczą, zwierzęcą maską zainspirowaną tradycyjnymi wyrobami pochodzącymi z Sardynii, które wykorzystywane są podczas karnawałów w Ottanie; z drugiej zaskakiwał niemalże kabaretowymi opowieściami na przykład na temat Arnolda Schwarzeneggera. Cała ta otoczka choć niewątpliwie fascynująca, nie przyćmiewa jednak tego, co najważniejsze, czyli muzyki.

jazz - koncerty w Trójmieście


Od sześciu lat Lambert rok w rok publikuje nowe albumy, za każdym razem wyznaczając centralną rolę dla fortepianu lub pianina, ale zarazem wciąż poszerzając swoje estetyczne zainteresowania. Na "True" z 2019 roku kieruje nim przede wszystkim nostalgia i chociaż bez skrępowania przyznaje, że wychował się na Take That czy Davidzie Hasselhoffie, w przełożeniu na kompozycje przypomina to czasy, gdy pop (rozumiany jako muzyka popularna) grało się wyłącznie na fortepianie, bez głosu wokalistki czy wokalisty, bez dodatkowych instrumentów, a jednak chwytliwy i zapadający w pamięć. To archaiczne podejście Lambert próbuje uwspółcześnić i także na koncertach udowodnić, że "muzyka poważna" wcale nie musi być aż tak bardzo poważna. Można tu usłyszeć zarówno Pieśń bez słów Felixa Mendelssohna, jak i Nokturny Chopina apokaliptyczne sny w środku nocy. pisała Hartmuta Fladt, niemiecka kompozytorka i muzykolożka

Przyglądanie się jego występom może wzbudzić oczarowanie. Od delikatnych fragmentów po szalone crescendo dokładnie wie, kiedy grać bez hamulców, a kiedy trzymać się na wodzy, często zmienia nastroje, od gwałtownej burzy po łagodną bryzę. [] Takie koncerty poruszają duszę i inspirują umysł.
Drowned in Sound

Jeżeli znacie jedynie konwencjonalną definicję popu, nie można z niej w tym przypadku skorzystać. Nie ma tutaj łatwych do zrozumienia melodii, nie ma też wokalu. Lambert nagrywa natomiast kwintesencję popu wyższego poziomu, wyciągając na pierwszy plan wszystko to, co zazwyczaj odbywa się na planie drugim, tworząc tym samym wyjątkową atmosferę.
Musik Express

******

Innercity Ensemble / IV
Radek Dziubek electronics, percussion / Rafał Iwański granite blocks, darabukka, gongs, percussion / Wojciech Jachna trumpet, cornet, effects / Rafał Kołacki congas, gongs, percussion, pipes / Artur Maćkowiak electric guitar, synthesizer, effects / Tomek Popowski drums, percussion / Jakub Ziołek electric guitar, bass, electronics, voice, effects

Mutacje i modyfikacje towarzyszyły od początku towarzyszyły kolektywowi Innercity Ensemble. Zasiadając do słuchania czwartej ich płyty jeden pewnik był ze mną. Miałem świadomość, że to co było na płytach II oraz III na pewno się nie powtórzy, bo powtórzyć się nie może, albowiem zespół w składzie Radosław Dziubek, Rafał Iwański, Wojciech Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomasz Popowski, Jakub Ziołek skupiony jest na tym, żeby za każdym razem odnajdywać nowe formy ekspresji. Powyższe nazwiska znane są publiczności z innych, znaczących zespołów. Zebrani razem tworzą supergrupę. Jest to jedyny przypadek supergrupy, której słuchanie się nie nudzi oraz trwa już tyle lat.

Na czwórce zespół brzmi jakby odkrył luz. Nie to, żeby poprzednio byli nadmiernie spięci, ale najnowsze kompozycje nasycone są promiennością. Skupmy uwagę na utworze Catalina. Zaczyna się dość szorstko, ale dosłownie chwilę później wszystko rozjaśnia dźwięk trąbki. Jeszcze pojawia się wokal Kuby Ziołka, co również jest nowością w przypadku IC. Albatros trafia do nas również z jasnej strony księżyca. Prostota w zakresie syntezatora, perkusji, dzwonków oraz trąbki jest wykorzystana, aby stworzyć zwiewną melodię. Także radosną. Mniej radosny, ale za to pięknie się rozwijający jest Suave Machines.

Bogactwo jest drugą, istotną rzeczą dla tej płyty. Nie chodzi jedynie o zasobność w barwy, ale przede wszystkim o brzmienie i produkcję. Ziołek wspominał, że ten element, a konkretnie postprodukcja płyty, był dla zespołu najważniejszy. Słychać to w euforycznym Massif in the Sand. Zapętlona gitara, samotna trąbka Jachny, posmak post-rocka zmieszanego z psychodelią oraz elektroniczne tekstury dają znakomite efekty. Elektroniki jest zresztą całkiem sporo. Wita nas ona zresztą w otwierającym reKonstrukt 1, w którym gościnnie wystąpił Freeze. Innercity Ensemble robi wszystko, żeby nie było łatwo odnaleźć inspiracji, z których czerpali albo nawet, żeby one po prostu nas nie obchodziły. () Miło mi zakomunikować, że zespół ciągle pozostał odważny, pomysłowy, a ich apetyt, na to co nowe i zaskakujące, nie maleje.
Jarek Szczęsny / nowamuzyka.pl

Innercity Ensemble międzymiastowy kolektyw zawiązany w roku 2011. Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, krautrock, elektronika i muzyka etniczna z różnych stron świata. Zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty. W corocznym rankingu 100 najlepszych płyt prestiżowego, brytyjskiego portalu The Quietus album III trafił na trzecie miejsce. Najnowszy album pt. IV został wydany w październiku 2019 w dwóch formatach (CD oraz LP) przez Instant Classic.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.
Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 60 zł
20 zł I pula / 30 zł II pula ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny
40 zł I pula / 50 zł II pula super zniżka* na Kartę do Kultury
50 zł I pula / 60 zł II pula bez zniżek

Ostatni dzień sprzedaży I puli: 29.12.2019

Bilety obejmują wszystkie koncerty danego dnia.

KARNETY (karnet obejmuje wydarzenie 5.01.2020):
100 zł w ramach akcji Kup Karnet pod Choinkę (w sprzedaży od 16 do 23.12.2019 / pula limitowana)
160 zł od 3.01.2020

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety dla studentów przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz posiadaczom Karty Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

Sprzedaż biletów bez zniżek: http://tickets.klubzak.com.pl/
Sprzedaż KARNETÓW wyłącznie w kasie Klubu Żak.

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert. Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu wykupienia biletów.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Informacje o stanie sprzedaży będą zamieszczane na bieżąco na tablicach w Klubie Żak i na facebook.com/DniMuzykiNowej

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni