stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

10. DMN / Joshua Sabin, Kwartludium

Wydarzenie w ramach

10. Dni Muzyki Nowej w Klubie Żak!

12.01.2020 / G.19.00
Joshua Sabin / Sutarti
Kwartludium / Amplified, What is there? / premiera

Joshua Sabin / Sutarti
Joshua Sabin - electronics

maj 13-16

czwartek - niedziela

Online
Kup bilet
gru 19

niedziela, godz. 17:00, 20:00

bilety 59 zł
Kup bilet
Nowy album Joshuy Sabina powstał pod wpływem muzyki folkowej, ale nie zaczerpniętej z własnej kultury, a z tradycyjnej muzyki Litwy, w której pochodzący z Edynburga producent i kompozytor odnalazł dogłębnie poruszające emocje, a następnie poczuł potrzebę nawiązania dialogu ukazującego te dawne brzmienia w nowym świetle. Prace nad "Sutari" rozpoczęły się od zaproszenia Niderlandzkiego Instytutu Dźwięku, dzięki któremu Sabin uzyskał możliwość zgłębienia archiwów Litewskiej Narodowej Akademii Muzyki i Teatru. Tutaj natrafił na badania Rytisa Ambrazevičiusa, wybitnego etnomuzykologów, i natychmiast skrystalizowała się w jego umyśle wizja elektronicznego, eksperymentalnego albumu oddającego charakter nowej inspiracji.

jazz - koncerty w Trójmieście


O "Sutarti" na łamach serwisu Nowa Muzyka można przeczytać: "Drugi album Joshuy Sabina kontynuuje niektóre wątki z jego debiutu: nie brak tutaj rozjarzonego ambientu, który płynie równie powoli, co dostojnie i transowo. »Sutarti, Kwartludium / Amplified, What is there?
Dagna Sadkowska violin / Michał Górczyński clarinet / Paweł Nowicki percussion / Piotr Nowicki piano

Program: Piotr Peszat (PL) Real life proof na zespół, video i audio playback (2018); Ivo Nilsson (S) - SMOG (2019); Krzysztof Wołek (PL) - Amplified, What is There? (2018); Giedrė Pauliukevičiūtė (LT) - Stiklass (2019); Wojciech Błażejczyk (PL) - Ogólna teoria względności na zespół i elektronikę (2018)

W 2002 roku na dwudniowej imprezie w Żaku, którą nazwaliśmy Dni Muzyki Nowej obok Wima Mertensa koncert zagrali bracia Nowiccy. Chwilę potem wraz ze skrzypaczką Dagną Sadkowską i klarnecistą Michałem Górczyńskim założyli zespół Kwartludium. Zespół wykonuje muzykę najnowszą, stworzoną specjalnie na ten unikalny skład instrumentalny i ma w swoim w swoim dorobku kilkadziesiąt prawykonań polskich i światowych.

Istotne miejsce w działalności zespołu zajmuje współczesna muzyka improwizowana. Kwartludium w swoim repertuarze posiada kompozycje graficzne i intuitywne najwybitniejszych przedstawicieli muzyki najnowszej jak: Karlheonz Stockhausen, Roman Haubenstock-Ramati, Bogusław Schaeffer, Cornelius Cardew czy Dubravko Detoni.

Zespół występował w m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, Unsound w Krakowie i w Nowym Jorku, Beijing Modern Music Festival, Festiwalu Prawykonań w Katowicach, Ensemble Europa w Kolonii, C3 w Berlinie, Open Form Festival w Kopenhadze, Loop Festival w Brukseli, Nuove Musiche Festival w Palermo, Musica Viva Festival w Lizbonie, Kontrasty we Lwowie, na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej Kody w Lublinie, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Musica Moderna w Łodzi, Festiwalu Audio-Art w Krakowie, Festiwalu Muzyki Improwizowanej Ad Libitum w Warszawie, Dni Muzyki Nowej w Gdańsku.

Zespół wydał trzy płyty zrealizowane przez wydawnictwo fonograficzne DUX oraz płytę nagraną we współpracy z Michałem Jacaszkiem pt. Catalogue des arbres wydaną przez brytyjską wytwórnię Touch. Bartek Chaciński pisał wówczas: Jacaszek Zyskuje przy tym świetnych współpracowników w postaci grupy Kwartludium, otwartych i elastycznych tak, jak tego wymagał sam pomysł, potrafiących się poruszać na linii od subtelnej sonorystyki, zadziwiających brzmień flażoletów, po dzikie rejony współczesnej muzyki improwizowanej, ale bez odwracania uwagi od całości brzmienia nie ma tu miejsca na popisy. Wspólnie stworzyli album, z którym trudno się oswoić, niebanalny zarówno w kategoriach nurtu nazywanego czasem choć trochę bezsensownie modern classical, jak i muzyki z okolic ambientu (polifonia.blog.polityka.pl). BW 2015 roku nakładem wytwórni Requiem Records ukazała się płyta zespołu pt. Hammond Project nagrana wspólnie z organistą i kompozytorem Dariuszem Przybylskim. W 2009 roku Kwartludium obok 21 najciekawszych obecnie zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki współczesnej wzięło udział w prestiżowym europejskim projekcie Re:New Music propagującym wyróżnionych kompozytorów europejskich. W 2012 roku zespół ponownie zaproszono do nowego europejskiego programu New Music:New Audiences, w ramach kontynuacji projektu Re:New Music.
W 2014 roku zespół powołał do życia Fundację Muzyki Nowej Kwartludium, która regularnie zamawia nowe utwory u polskich i zagranicznych kompozytorów.


BILETY:
20 zł I pula / 30 zł II pula ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny
40 zł I pula / 50 zł II pula super zniżka* na Kartę do Kultury
50 zł I pula / 60 zł II pula bez zniżek

Ostatni dzień sprzedaży I puli: 29.12.2019

Bilety obejmują wszystkie koncerty danego dnia.

KARNETY (karnet obejmuje wydarzenie 5.01.2020):
100 zł w ramach akcji Kup Karnet pod Choinkę (w sprzedaży od 16 do 23.12.2019 / pula limitowana)
160 zł od 3.01.2020

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety dla studentów przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz posiadaczom Karty Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

Sprzedaż biletów bez zniżek: http://tickets.klubzak.com.pl/
Sprzedaż KARNETÓW wyłącznie w kasie Klubu Żak.

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert. Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu wykupienia biletów.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Informacje o stanie sprzedaży będą zamieszczane na bieżąco na tablicach w Klubie Żak i na facebook.com/DniMuzykiNowej

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.
Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.